В холодну пору року на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар.

Відповідний обов’язок водія у період з 1 жовтня по 1 травня передбачено пунктом 9.8 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України. Повідомляє пресслужба "Адвокат права".

Необхідність увімкнення додаткового освітлення, в тому числі, у світлу пору доби, пояснюється необхідністю позначення механічних транспортних засобів, що рухаються.

Невиконання цієї норми може обернутися додатковими хвилинами неприємного спілкування з копами на дорогах.

Відповідно до пункту 1.10 ПДР денні ходові вогні - зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу, установлені спереду транспортного засобу і призначені для покращення видимості транспортного засобу під час його руху у світлий час доби.

Майже всі опубліковані звіти показують, що використання ближніх вогнів в світлий час доби знижує кількість зіткнень. Дослідження результатів запровадження обов'язкового використання ближнього світла в Норвегії в проміжку від 1980 по 1990 роки показало, що кількість ДТП в світлий час доби знизилася на 10%. Статистичні дані з Данії показують, що рівень ДТП знизився на 7% через 15 місяців після того, як ввели обов'язкову їзду з ближнім світлом вдень.