На замітку майбутнім студентам! У дії постанова Кабміну "Про затвердження Порядку пільгового кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти".

Вона дає можливість скористатися пільговими кредитами для здобуття вищої освіти в будь-якому навчальному закладі освіти України, повідомляє прес-служба міської ради.

Такі кредити розподіляються спеціальною комісією в межах обсягу видатків, затверджених рішенням обласної сесії на поточний рік.

Відповідно до постанови, пільгове кредитування надається особам, які зараховані на навчання та уклали угоди між навчальним закладом і фізичною або юридичною особою, а саме:

  • пільговий довгостроковий кредит для здобуття професійно-технічної або вищої освіти – дітям, які відповідно до зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, а також громадянам, які були віднесені до дітей з числа таких осіб, після досягнення ними 18 років – до закінчення навчання, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років;
  • пільговий довгостроковий кредит для здобуття вищої освіти – студентам вищих навчальних закладів незалежно від форми власності та курсантам невійськових вищих навчальних закладів, визначених постановою Кабміну від 17 липня 2015 р. № 506 до досягнення ними 35 років;
  • цільовий пільговий державний кредит для здобуття вищої освіти – студентам вищих навчальних закладів незалежно від форми власності та курсантам невійськових вищих навчальних закладів, визначених постановою Кабміну від 17 липня 2015 р. № 506.

Приймальна комісія навчального закладу за результатами складання вступних випробувань та на підставі письмової заяви вступника, приймає рішення щодо його зарахування до навчального закладу з оплатою навчання за рахунок пільгового кредитування.

Сума кредиту повертається із сплатою 3% річних суми заборгованості за кредитом протягом 15 років починаючи з 12 місяця після здобуття особою відповідного освітнього рівня.