Колибаївська ОТГ розбиралась у "Вдосконаленні системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України"

Фото: Колибаївська ОТГ

30 січня голова Колибаївської об‘єднаної територіальної громади Михайло Желізник взяв участь у конференції, присвяченій старту ініціативи "Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України" в 30-ку яких увійшла для участі і Колибаївська об‘єднана територіальна громада.

Децентралізація не лише поліпшує інфраструктуру громад та підвищує рівень послуг у містах і селах, розвиває громаду, допомагає і захищає своїх мешканців. І в цьому їх підтримує і Уряд, і міжнародні партнери, повідомляє Колибаївська ОТГ.

Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода на відкритті конференції, присвяченій старту ініціативи "Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України".

Місцева влада завдяки децентралізації, яку Уряд впроваджує з 2014 року, отримала значні повноваження, зокрема і гарантування належного рівня безпеки жителів громад. Звичайно, для цього необхідні ресурси, знання, організаційне сприяння та обладнання. І тут нам допомагають наші сусіди – Республіка Польща. Досвід цієї країни нам близький не лише в удосконаленні системи цивільного захисту, а і в реформуванні місцевого самоврядування в цілому, - сказав В’ячеслав Негода.

Як відомо, 30 об'єднаних громад з шести областей України відібрані для участі в ініціативі «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України» за підтримки Програми "U-LEAD з Європою". Ініціатива впроваджується спільно з Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща. Проект триватиме до кінця жовтня 2019 року.

З 30 відібраних ОТГ лише дві міські, інші – сільські та селищні.

У більшості українських міст вже налагоджена система цивільного захисту. І для її вдосконалення міські громади в ході децентралізації отримали значні ресурси. Тому добре, що в рамках цієї ініціативи підтримку матимуть здебільшого саме сільські та селищні громади, де часто усе потрібно починати спочатку. У сільській місцевості проживають 30 % громадян України, і кожен з них має бути впевнений, що у разі необхідності отримає своєчасний захист. Саме цього люди чекають від місцевої влади. Отже лідери громад мають прагнути, щоб мешканці відчували себе захищеними, - зазначив перший заступник Міністра.

Читайте також:"До хірурга та травматолога за попереднім записом: графік прийому"