Забудова міського стадіону ім. Г. Тонкочеєва: спорткомплекс чи багатоповерхівка?

Під час 53 засідання міської ради 03.05.2018 р. розглянули питання забудови центрального міського стадіону ім. Г. Тонкочеєва.

Територія стадіону на теперішній час знаходиться у власносності ТзОВ "Перлина Поділля". Викупити стадіон з його власності немає можливості у зв'язку з нестачею бюджетних коштів.

На сесію міської ради винесли заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Перлина-Поділля» про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для зміни її цільового призначення для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури та графічні матеріали з позначеним місцем розташування земельної ділянки.

Нагадаємо, що на початковому етапі будівництва ще у 1998 році, на території стадіону ім. Г. Тонкочеєва, передбачалось зведення спортивного комплексу із льодовою ареною, але будівництво зупинили.

Будівництво припинилося і питання піднялося лише зараз. Такий заклад як спортивний комплекс необхідний місту зі стотисячним населенням, адже спортсмени, для підготовки до різноманітних спортивних змагань, вимушені під егідою міського голови Михайла Сімашкевича шукати тимчасові приміщення для тренувань.

Депутати обговорили тему перенесення ДЮСШ №2 в приміщення нового спорткомплексу, якщо його збудують. Під час сесії міської ради гарячі дискусії розділили думки на два табори одні вважають, що надавши можливість змінити цільове призначення спортивних залів на першому поверсі житлового будинку ніхто не побачить, а інші підтримують, адже віднайти кошти на відновлення будівництва чи знесення й початок нового, у міста нема.

Повірте мені, що будинків набудується ще багато, а стадіона вже більше не буде, якщо ми почнемо таке будівництво… Те, що пропонують, що там будуть якісь приміщення, так, дадуть якісь приміщення дійсно, якщо ви проголосуєте, але якісними вони не будуть, відповідати нормам. Будуть як на Васільєва. А навіть спортивна зала 50 на 30 з мінімальною вистою 9 метрів, то ніхто не збудує, - говорить у свому виступі футбольний тренер Володимир Пташник.

Долучилась й до обговорення начальник Управліня освіти і науки Світлана Старченко:

Якщо бути реалістами чи маємо ми гроші, щоб забрати ці терикони у власність міста, чи ми маємо гроші щоб їх демонтувати, і, маємо гроші, щоб побудувати будівлю? Те, що ми звертались до області по багатьом об’єктам навіть освіти, жодного разу нам не дали гроші.  Ми не можемо на це знайти гроші, а чекати ще десять чи пятдесять років.  Ще почекати?  А вони на сьогодні нам будують зали то може краще бути реалістами. 

Депутат Наталія Савчук також прокоментувала:

Хочу сказати лише те, що я займалася в цій спортивній школі, ходила на великий теніс, зараз моя донька теж її відвідує. Хочу сказати, що з часів мого навчання в цій школі до цих пір нічого не змінилося. Школа в жахливому стані, відсутній душ і найнеобхідніші комунікації.

Отож, після довгих дискусії рішення про зняття питання на довивчення не було підтримано, тому за результатами голосування 25 голосів з 34 зареєстрованих, було надано Товариству з обмеженою відповідальністю «Перлині-Поділля» дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення орендованої земельної ділянки площею 10824 кв. м. (1,0824 га.) за адресою проспект Грушевського, 27/29, кадастровий номер 6810400000:13:003:0070, за рахунок земель Кам’янець-Подільської міської ради з земель житлової та громадської забудови для зміни її призначення з будівництва та обслуговування спортивно-громадського комплексу з торгівельними приміщеннями на будівництво і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури.

Кам'янчанам залишається лише чекати і слідкувати за тим, що відбуватиметься на території стадіону.