Кам'янець-Подільська управління культури: досягнення за 2016 рік

Упродовж наступних двох тижнів кам’янчани будуть поінформовані про досягнення та проекти в кожній галузі, реалізовані минулого року в нашому місті. Звітує управління культури.

Минулого року в Кам’янці-Подільському проведено понад 1300 культурно-мистецьких масових заходів. Із них: 42 фестивалі та 18 заходів міжнародного рівня. Назвемо лише кільканадцять із них – фестивалі «Перлина Поділля», вуличної музики, «Поділля-Open», малої авіації, «Перлина Кам’янця», «Республіка», «Фортеця-фест», «Школа мілітарі», «Соборна-фест», «Октоберфест» та багато інших. На один із них – фестиваль оперного мистецтва «Опера в мініатюрі» за участю відомих італійських тенорів навіть завітав міністр культури Євген Нищук. А на «Республіку» - посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Гійом Шойрер.

   

На утримання закладів культури 2016 року з міського бюджету витрачено 12509,3 тис. грн. Поповнено бібліотечні фонди централізованої бібліотечної системи на 50 тис. грн, придбано комп’ютерну техніку на 40 тис. грн.

Серед масштабних проектів – початок капітального ремонту міського Будинку культури за кошти, виділені як державним, обласним,так і міським бюджетами.

Крім того, виконано капітальний ремонт санвузла міської дитячої хорової школи, в тому числі виготовлено ПКД (136,5 тис. грн), поточний ремонт даху дитячої школи мистецтв (8 тис. грн) і заміну вікон на енергозберігаючі (31,5 тис. грн).

Серед проектів історично-туристичного спрямування - капітальний ремонт фасаду Галереї мистецтв державного історичного музею-заповідника, облаштування частини внутрішнього двору Старого замку, реставраційні роботи з ліквідації аварійного стану пам’ятки архітектури національного значення «Башта Водяна», в тому числі виготовлення ПКД.

Крім того, минулого року підсвічено такі пам’ятки архітектури, як Галерея мистецтв і Вірменська церква. До речі, у колишній картинній галереї презентовано сучасну підсвітку великої зали, завдяки якій полотна при спогляданні на них наче оживають.

Вперше за багато років приділено значну увагу археологічним дослідженням на території міста, на дані потреби виділено 298,4 тис. грн. Завдяки розкопкам На Польському ринку відкрито найдавнішу міську бруківку в Україні, знайдено люльки та керамічний матеріал XVIII століття, а в районі оборонних укріплень мурів західного фасаду Старого міста - унікальну двоповерхову вежу, які понад 200 років.

   

Також на території Старого міста виявлено залишки наземної глинобитної споруди трипільської доби. А на околицях Кам’янця знайдено ще одну язичницьку скульптуру, яка тепер знаходиться у відділі старожитностей музею.