Новини компаній
17:11, 17 серпня
Коли і як вводити дитячі пюре в прикорм?
Новини компаній
Існують різні підходи до введення дитячого прикорму. Педагогічний підхід полягає в тому, що дитину поступово привчають до їжі, якою харчуються батьки. Педіатричний підхід передбачає поступове введення нових продуктів, спеціально підготовлених для немовлят. Зокрема, при педіатричному прикормі вводять дитячі пюре. Кожен з підходів має свої переваги і недоліки. Також існує змішаний підхід, який поєднує основні принципи педіатричного та педагогічного прикорму. Якщо ви вирішили зупинитись на педіатричному прикормі, який вважається класичним підходом, вам буде потрібно ввести в раціон дитини дитяче пюре. У цій статті ми розкажемо основні правила введення дитячих пюре в прикорм та пояснимо, як зберігати дитяче пюре і чому перший прикорм є важливим.
Як зрозуміти, що дитина готова до прикорму?
Знайомство з першою їжею для дитини є дуже важливим моментом, адже саме перша їжа може вплинути на формування харчових вподобань дитини в майбутньому. Початок прикорму може супроводжуватись різними сюрпризами: деякі діти люблять пробувати дорослу їжу, а деякі, навпаки, відмовляються. Тож для батьків під час введення прикорму теж можуть бути багато несподіванок.
Більшість педіатрів рекомендують вводити прикорм не раніше шести місяців. Проте важливо, щоб дитина була готовою до прикорму. Щоб зрозуміти, чи ваша дитина готова до прикорму, поспостерігайте за нею. Якщо дитина вже сидить, проявляє інтерес до дорослої їжі і хоче щось пробувати, тоді вона готова до прикорму. Якщо ж інтересу немає і дитина не намагається спробувати дорослу їжу, не виявляє цікавості до столу, не тримає самостійно голову, прикорм може бути передчасним. До слова, відсутність перших молочних зубів не є перешкодою для початку прикорму.
З яких продуктів починати прикорм?
Початок прикорму немовляти можна починати з сезонних овочів. Чудовим варіантом стане гарбузове пюре, кабачкове пюре, пюре з броколі та з інших неалергенних овочів. Пюре можна готувати як самостійно, так і купувати готові дитячі пюрешки, які розфасовані порційно та виготовлені часто з органічних овочів. Готові пюре мають мати відповідні сертифікації. Також можна вводити однокомпонентні каші – вони необхідні, щоб дитина отримувала достатньо заліза.
Починати знайомство з овочевими пюре варто з однієї-двох ложок. Солити овочеві пюре та додавати спеції не потрібно. Дитині буде цікаво пробувати щось нове, і навіть несолене кабачкове пюре може дуже засмакувати дитині. Також можна пробувати давати морквяні пюре. Згодом можна вводити м'ясні пюре з курятини, індичатини, кролятини та знайомити дитину з фруктовими пюре. У віці 8-9 місяців можна знайомити дитину з кисломолочними продуктами, такими як дитячий кефір, дитячі сирки чи дитячі йогурти. Зверніть увагу, що дитяча кисломолочна продукція, яка призначена для прикорму немовлят, не повинна містити доданого цукру, крохмалю чи штучних барвників.
Існують міфи, що під час дитячого прикорму не потрібно давати дитині кольорових продуктів, наприклад, моркви, полуниці, вишні, оскільки це може викликати алергічну реакцію. Але сучасні педіатри вважають, що це не так, і потрібно познайомити дитину з основними харчовими алергенами у віці до одного року. Так зменшується вірогідність того, що дитина матиме харчові алергії.
Як зберігати дитячі пюре?
Дуже важливо правильно зберігати дитяче пюре, незалежно від того, чи ви обираєте куповані пюре з магазину, чи готуєте дитячу їжу самостійно. Найкраще використовувати порцію пюре протягом того дня, коли ви відкрили баночку з пюре, або протягом того дня, коли ви його приготували. Тому готувати потрібно невелику порцію. Зберігати відкрите або готове пюре потрібно в холодильнику. Банку чи контейнер, у якому ви зберігаєте пюре, потрібно щільно закрити. Відкриту банку готового дитячого пюре краще використати в той самий день, коли ви її відкрили, і не залишати на наступні дні. Дитина лише починає знайомитися з їжею, і якщо в пюре потраплять якісь мікроорганізми, які в цілому є нормальними і дорослий організм їх нормально переносить, дитячий організм, який лише починає знайомитися з різними мікроорганізмами, може по-іншому відреагувати на них.
Коли ви обираєте дитяче пюре в магазині, звертайте увагу на дату виготовлення та на те, чи має виробник відповідну сертифікацію. Крім цього, звертайте увагу на саму банку: вона повинна бути цілою, непошкодженою, кришка не повинна здуватись. Сучасні виробники дитячих пюре роблять спеціальні кришки, які видають характерний звук при відкритті. Якщо цього звуку не було, ймовірно, пюре вже не свіже або було відкритим. Якщо кришка здута або упаковка пошкоджена, таке пюре не варто брати.
Можна пропонувати дитині під час першого прикорму різні види овочевих пюре та каш, а згодом – різні види м'ясних та фруктових пюре, навіть дитячі супчики. Так діти зможуть спробувати багато смаків, познайомитися з корисною їжею, овочами, фруктами, що може вплинути на їхні харчові вподобання. Формування здорових харчових звичок і смакових вподобань починається ще з дитинства. Крім цього, розмаїття в їжі є запорукою того, що ваша дитина отримує всі необхідні вітаміни, мікро- та макроелементи і буде рости здоровою та енергійною.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:49
Вчора
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі