• Головна
  • Реабілітація хворих на розсіяний склероз
Новини компаній
11:01, 30 квітня

Реабілітація хворих на розсіяний склероз

Новини компаній
Реабілітація хворих на розсіяний склероз , фото-1

У лікуванні розсіяного склерозу особливу увагу приділяють реабілітації пацієнтів. Комплексна реабілітація, крім лікарських препаратів, передбачає корекцію рухових порушень і координації в просторі, тренування дрібної моторики, відновлення функцій пам'яті та концентрації уваги, також виправлення порушень мовлення, ковтання, інших функціональних розладів.

Як поліпшити життя хворих з розсіяним склерозом

Головна мета в реабілітації розсіяного склерозу – скоротити час поточного загострення і відтермінувати настання наступного.

Серед завдань, які ставлять лікарі реабілітаційного центру Result – адаптація до неврологічного дефіциту, профілактика вторинних ускладнень (атрофія, інфекція сечовивідних шляхів, остеопороз).

Комплексна реабілітація

Реабілітацією займається мультидисциплінарна команда фахівців.

Проблеми в емоційній і когнітивній сферах – робота для неврологів і нейропсихологів, порушення координації та пересування – завдання для ортопедів, фізичних терапевтів.

Крім того, до мультидисциплінарної групи залучають офтальмолога, ерготерапевта, логопеда, психолога, інших фахівців, які застосовують ефективні методи реабілітації.

Кінезіотерапія

Допомагає відновити дрібну моторику, усуває спазми і повертає координацію рухів. Вправи спрямовані на розробку суглобів і м'язів, розвиток спритності, швидкості, глибоке розслаблення м'язів, відновлення почуття балансу, розробку стереотипу ходьби.

Механотерапія

Для відновлення координації та стійкості фахівці використовують реабілітаційні комплекси. Заняття на тренажерах активізують роботу м'язів, знімають спастичність.

Заняття з логопедом

Важливі для реабілітації в разі порушень мовлення. Логопед пропонує вправи на вимову окремих звуків, тренування автоматизації мовлення.

Нейротерапія

Передбачає навчання хворого здатності управляти порушеними фізіологічними функціями, які зазвичай не є підконтрольними свідомості людини.

Психотерапія

Спрямована на усунення емоційної нестійкості, неврозів, різких перепадів настрою.

Ерготерапія

Орієнтована на соціально-побутову адаптацію. Мета ерготерапії – допомогти людині повернутися до активного способу життя та самообслуговування.

Ефективність реабілітації

Стан хворого на розсіяний склероз залежить від різних чинників: форми захворювання, ступеня вираженості функціональних порушень, психологічних особливостей пацієнта, його оточення та інших причин.

Реабілітація, звісно, є тривалою, але вона необхідна, щоб людина могла знову відчути себе повноцінним членом суспільства. Здоров'я – найдорожче. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...