• Головна
  • Експорт цукру з Хмельниччини зріс у понад 1,5 раза
15:12, 17 квітня
Надійне джерело

Експорт цукру з Хмельниччини зріс у понад 1,5 раза

Фото ілюстративне. Фото: мережа "Інтернет"

Фото ілюстративне. Фото: мережа "Інтернет"

Експорт товарів з Поділля за перші два місяці року становив 132,1 мільйона доларів, що на 4,1% менше, ніж за січень-лютий 2023-го.

Імпорт також зменшився – на 0,1% до 103,6 мільйона. Позитивне сальдо склало 28,6 мільйона. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 1,28 (у торішньому січні-лютому 1,33).

Майже половину експорту Хмельниччини – 43,1% від загального обсягу – становили продукти рослинного походження. Їх вивезено на 57 мільйонів. Падіння становило 4,2%.

Щоправда, експорт зернових культур цьогоріч залишився практично на рівні минулого року – зростання на 1,7% до сорока мільйонів рівно. Причому варто нагадати, що торік падіння відбулося у понад два рази в порівнянні з передвоєнними двома місяцями.

Зазначимо, що маємо й стрімкіше зростання за окремими групами товарів. Скажімо, цукру і кондитерських виробів з цукру подільський бізнес вивіз на 8,7 мільйона, що в понад 1,5 раза більше, ніж минулоріч. Частка солодкого продукту сягнула 6,6% у загальному експорті. До речі, торік зростання у «солодкій групі» становило вісімнадцять разів.

Насіння і плоди олійних рослин ми експортували на 14,7 мільйона, що на 15,3% менше, ніж у торішньому січні-лютому. Цьому падінню не варто приділяти значну увагу, бо минулоріч область майже вчетверо наростила обсяг вивезення олійних.

У товарній групі молоко та молочні продукти, яйця птиці; натуральний мед відбулося зростання майже вдвічі. Продукції експортовано на 7,5 мільйона.

Між іншим, вперше за два роки війни оприлюднені дані щодо торгівлі у розрізі країн. Найбільшими партнерами Хмельниччини в експорті за два місяці виявилися Іспанія, Туреччина та Польща: відповідно 13,5%, 9,3% та 9,2% від загального обсягу.

Як повідомили в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області, зовнішньоторговельні операції на початку року здійснювалися з партнерами із 88 країн.

Читайте також:"У Кам’янці-Подільському дерево впало на автомобіль".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Що в найближчі 5 років очікує на Україну?
проголосували 363 відвідувачів
#цукор #експорт #статистика #мед #молоко #яйця
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...