• Головна
  • У Хмельницькій області розпочали розбудову мережі реабілітаційних послуг
16:56, 18 жовтня 2023 р.

У Хмельницькій області розпочали розбудову мережі реабілітаційних послуг

Фото: LEXINFORM.COM.UA

Фото: LEXINFORM.COM.UA

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОВА Тетяна Косовська під час брифінгу розповіла про поточний стан реалiзацiї концепцii МОЗ iз розбудови системи реабiлiтації на базi спроможної мережi та доступних в областi послуг iз реабiлiтацiї.

Організація та надання якісної, доступної та безоплатної реабiлiтацiйної допомоги без прив’язки до статусу чи групи інвалiдностi визнана прiоритетом держави.

Проведення такої реабілітації дасть можливість пацієнту (як військовому, так і цивільному) відновитися та повернутися до повноцінного життя в суспільстві.

Фундамент на якому розбудовується система реабiлiтацiї, визначено концепцією МОЗ, яка є невiддiльною частиною пiдготовки Доктрини України про повоєнну трансформацiю, що iнiцiйована Президентом України.

За основу моделi розвитку реабiлiтацiї МОЗ взяло iзраїльський досвiд, який враховує потреби як цивiльних, так i вiйськових пацiєнтів iз травмами, хворобами та пораненнями, щопотребують процесу активного вiдновлення.

В частинi охорони здоров’я Концепцiя передбачає розбудову системи реабілітації на базі закладів спроможної мережі, а саме на базі кластерних та надкластерних лікарень. Цей процес має завершитися до 2023 року.

Задля досягнення цiєї мети до кiнця року неспецiалiзованi стацiонарнi реабiлiтацiйнi віддiлення мають бути в кількості 30-60 лiжок у всіх 228 кластерних та надкластерних ЗОЗ держави, які увійшли до спроможної мережі. В області погоджено з МОЗ та затверджено 9 кластерних ЗОЗ (Хмельницька міська лікарня, Хмельницька міська дитяча лікарня, Кам’янець-Подільська міська лікарня, Шепетівська, Славутська, Волочиська, Городоцька, Старокостянтинівська та Дунаєвецька багатопрофільні лікарні), а також 6 надкластерних лікарень, з яких 3 можуть працювати за програмою реабілітації (Хмельницька обласна лікарня, Хмельницька обласна дитяча лікарня та Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги).

Також передбачено створення в Україні 6 потужних спеціалізованих реабілітаційних медичних закладів національного рівня загальною місткістю до 1500 ліжок. Попередньо це міста Київ, Львів, Вінниця, Клевань Рівненської області, Харків, Дніпро та Одеса.

Доказову та ефективну реабiлiтацiю мають надавати мультидисциплінарні реабілітаційні команди. Вiдповiднi фахiвцi зобов’язанi послуговуватися принципами доказовостi пiд час надання реабiлiтацiйної допомоги, що прописано в лiцензiйних умовах для реабiлiтацiйних центрiв та вiддiлень будь-якої форми власностi.

Ще одним маркером якості послуг можна вважати контрактування з НСЗУ за одним із пакетів медичних послуг: "Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах" та "Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах". В Україні НСЗУ законтрактовано 262 медичних заклади за пакетом стаціонарна реабілітаційна допомога та 413 – за амбулаторною реабілітаційною допомогою. На Хмельниччині 5 закладів контрактовані за пакетом стаціонарна допомога та 6 – амбулаторна допомога, а також ще 2 заклади з надання медичної допомоги немовлятам протягом перших 3-х років. Це Старокостянтинівська багатопрофільна лікарня, Хмельницька міська лікарня, Хмельницька міська дитяча лікарня, Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни, Спеціалізована медико-санітарна частина м. Нетішин та Хмельницький міський лікувально діагностичний центр та ТОВ "Сіліцея Сіті+".

Брифінг, Фото: Хмельницька ОВА

Брифінг, Фото: Хмельницька ОВА

В рамках органiзацiї якісної реабілітаційної допомоги вiйськовослужбовцям у Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війни зареєстровано 30 реабiлiтацiйних лiжок, де за 9 місяців цього року реабілітацію пройшли 800 пацієнтів з числа військовослужбовців. Також кількість ліжок у даному закладі при потребі може бути збільшено до 100. Крім того, за сприяння фонду "Рековері" проводиться реконструкція приміщень 1 поверху з додатковим розгортанням 22 ліжок у 2-3-х місних палатах та дооснащенням реабілітаційним обладнанням.

Окремий напрямок реабiлiтацiї – це психолого-психiатрична допомога. Майже 1500 тисяч працiвникiв центрів первинно медико-санітарної допомоги пiдготовлено з питань надання психолопсихіатричної допомоги за програмою Всесвітньої організації охорони здоров’я. В області функціонує мобільна мультидисциплінарна психіатрична команда у Хмельницькому обласному закладі з надання психіатричної допомоги. Якою за 9 місяців проведено 93 виїзди, оглянуто майже 3 тис. пацієнтів.

Послуги з реабілітації, які надаються в рамках програми медичних гарантій є безоплатними для пацієнта та покриваються за рахунок коштів державного бюджету. Для проходженняамбулаторного лікування необхідне електронне направлення від лікаря первинної ланки або лікуючого лікаря, для стаціонарної – від лікуючого лікаря. Ця послуга доступна в разі переведення з одного медичного закладу чи клінічного підрозділу до іншого.

Місце проходження реабілітації – вибір пацієнта. Для цього після отримання електронного направлення на стаціонарну чи амбулаторну реабілітацію достатньо зайти на сайт НСЗУ, натиснути на посилання "Карта місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг", обрати область та населений пункт, в полі "Група послуг". Якщо робота з сайтом здається людині надто складною та незручною – можна подзвонити за номером НСЗУ 16-77 та отримати розгорнуту довідку про заклади, які надають відповідні послуги.

Читайте також: "У Кам’янці-Подільському засудили зловмисників, які скоїли розбійний напад на сім’ю фермерів".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#реабілітація #кластери #лікарні #війна #військові
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...