• Головна
  • Заборонили літери Z, V у номерних знаках? Що відбулось насправді?
10:23, 3 травня 2023 р.

Заборонили літери Z, V у номерних знаках? Що відбулось насправді?

Заборонили літери Z, V у номерних знаках? Що відбулось насправді?

Кабінет Міністрів України заборонив замовляти та виготовляти індивідуальні номерні знаки, які містять символіку, що асоціюється з повномасштабним вторгненням Росії в Україну, тоталітарними режимами. Про номерні знаки державної реєстрації для електромобілів не йдеться.

21 квітня 2023 року Постановою КМУ №367 були внесені зміни до Постанови КМУ №1081 "Про запровадження номерних знаків транспортних засобів, що виготовляються за індивідуальними замовленнями їх власників", інформує регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Хмельницькій області.

Тепер відповідно до законодавства під заборону потрапляють літери "Z" та "V", використання яких в індивідуальному номерному знаці має натяк на символіку воєнного російського вторгнення на територію України. Тобто, використання цих літер окремо, а також у словах написаних кирилицею замість "З", "С", "В", "Ф". Така заборона стосується також написів та зображень, символіки комуністичного тоталітарного режиму, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму.

На українських номерних знаках не може бути емблем органів держави-терориста та збройних сил росії: сухопутних військ, повітряно-космічних сил, військово-морського флоту, ракетних сил стратегічного призначення тощо.

Індивідуальний номерний знак - це додаток до номерного знаку державної реєстрації транспортного засобу, він виготовляється за індивідуальним замовленням власника. Напис на ньому - унікальний і не може повторюватись. Тому, якщо бажаний номерний знак уже було замовлено і виготовлено раніше, то власнику транспортного засобу доведеться придумати іншу комбінацію.

Існує й перелік підстав для відмови у виготовленні комплекту індивідуальних номерних знаків. Деякими з них - відмова у виготовленні індивідуального знаку через наявність повної або скороченої назви органу державної влади, зображення державних символів України та інших країн чи міжнародних організацій. У нанесенні напису ненормативного походження або дискримінаційного характеру за мовними, національними, релігійними та расовими ознаками теж буде відмовлено. Більше про правила оформлення індивідуальних номерних знаків можна прочитати в розділі: "Виготовлення макетів індивідуальних номерних знаків".

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном: (0382)66-42-12.

Читайте також: "Змінено запис у заклади дошкільної освіти Кам'янець-Подільської громади".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#авто #сервісний центр #МВС #транспорт #номерні знаки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...