• Головна
  • Кам'янчанка стала лауреатом нагороди "Світло Справедливості"
11:38, 25 лютого 2023 р.
Надійне джерело

Кам'янчанка стала лауреатом нагороди "Світло Справедливості"

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

В Українському католицькому університеті відбулася церемонія вручення нагороди "Світло Справедливості".

Лауреатами нагороди стали українські волонтери – Тарас Чмут, військовий аналітик і керівник благодійного фонду "Повернись живим", та Марія Берлінська, громадська діячка, засновниця "Центру підтримки аеророзвідки".

Кам'янчанка стала лауреатом нагороди "Світло Справедливості", фото-1, Фото: Українського Католицького Університету

Фото: Українського Католицького Університету

Церемонія вручення нагороди "Світло Справедливості" відбулася 10 лютого у Центрі Шептицького УКУ. Нагорода була заснована у 2010 році, аби привернути увагу до ціннісного лідерства в Україні, до важливості моральних принципів та популяризації прикладів такого лідерства в українському суспільстві.

За словами організаторів, цього року, в часі повномасштабного вторгнення росії на територію України, лауреатів обирали серед спільноти волонтерів, які своєю невтомною працею наближають перемогу України у війні з росією та є прикладом щоденної жертовності. 

Член капітули "Світло Справедливості", проректор УКУ Мирослав Маринович зазначив, що премію за моральне лідерство слід було присудити всьому українському народові. 

Якщо ж подивитися прицільніше, то найбільше Україну тримають саме дві групи: наші воїни і наші волонтери. Для нагороди цього року капітула вибрала саме волонтерів. Їхня діяльність має найвищу євангельську мотивацію: “Я був на фронті і ви прийшли до мене”. Такий крок має найбільшу вартість. Чимало волонтерів за своє свідчення заплатили життям, – переконаний правозахисник. 

Кам'янчанка стала лауреатом нагороди "Світло Справедливості", фото-2, Фото: Українського Католицького Університету

Фото: Українського Католицького Університету

Представляючи лауреатів нагороди, президент УКУ, митрополит Філадельфійської архиєпархії УГКЦ у США Борис Ґудзяк зазначив:

Анастасія Шкільник, яка вшанувала свого батька створенням цієї нагороди, хотіла звернути увагу на тих, які, за Божою заповіддю, дають – дають глибоко, багато, щедро, вільно. Бо правдивий дар – невимушений. Це відрух серця, у якому є Божий дух, Божа воля. Виходячи з неймовірних лихоліть, геноцидних хвиль, розтерзання нашої землі і душі, ми наскільки потребуємо бачити серед нас своїх, які живуть по Божому. Наші лауреати – добровольці, волонтери діють глибоко. Їхня діяльність – це не один порив чи емоційна стихія, це не страх. Це щось, що є Богом дане, і воно дає життя. Сьогодні ми вітаємо Марію Берлінську і Тараса Чмута.  

Кам'янчанка стала лауреатом нагороди "Світло Справедливості", фото-3, Фото: Українського Католицького Університету

Фото: Українського Католицького Університету

Марія Берлінська, громадська діячка, засновниця "Центру підтримки аеророзвідки" під час церемонії зазначила: 

Щиро дякую спільноті УКУ, викладачам, студентам, усім, які розбудовують цю спільноту. Я маю честь прийняти цю нагороду, але не вважаю її своєю – це нагорода команди і всього волонтерського руху. Важливо робити те, у що віриш. Якщо за вірою твоєю не стоять амбіції, страх лукавство чи заздрощі, а любов до людей – сміливо продовжуй. Війни описані у Біблії відбувалися зі списами та мечами. Війни майбутнього відбуватимуться роботами. І тому я щодня займаюся підготовкою людей та технічним оснащенням армії. Щодня я живу цифрами. І щодня я нагадую собі, що прямо зараз в тяжких муках гинуть мої люди, розірвані на шматки важкими снарядами. Сили покидають їх — десь там під Донбаським небом вони прощаються з цим світом і йдуть у вічність…

Кам'янчанка стала лауреатом нагороди "Світло Справедливості", фото-4, Фото: Українського Католицького Університету

Фото: Українського Католицького Університету

Найкраще, що я можу для себе зробити — підготувати себе до смерті. Зробити так, аби мені було з чим прийти до Бога. Пам’ять про смерть нагадує мені для чого я тут, вона прибирає мій страх і дає мені духовну відвагу. Війна — це гарний час вчитися не боятися, саме тоді коли смерть ходить навколо і забирає тисячі.

Тарас Чмут, військовий аналітик і керівник благодійного фонду «Повернись живим» також додав, що для нього і всієї команди фонду — це велика честь отримати нагороду "Світло Справедливості":

Минає 9-й рік війни, ніхто не  знає скільки вона ще триматиме, але справедливість рано чи пізно візьме своє. Україна бореться за справедливість усього світу і всього устрою. Разом, все українське суспільство, весь цивілізований світ буде боротися за справедливість. Ми візьмемо своє і справедливість візьме своє!.

Кам'янчанка стала лауреатом нагороди "Світло Справедливості", фото-5, Фото: Українського Католицького Університету

Фото: Українського Католицького Університету

Під час заходу також традиційно вручили стипендію «Світло Справедливості» студентові УКУ за активну громадську позицію. Лауреатом стипендії став Євген Брашко, студент 1-го курсу магістерської програми з управління неприбутковими організаціями. Проживає в м. Мирнограді Донецької області, голова  ГО "Штука", комунікаційний менеджер проєкту  "Ветерани будують".

Читайте також:"На Хмельниччині відбулося спецпогашення поштової марки ПТН ПНХ!".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лауреати #нагороди #волонтери #благодійний фонд #аеророзвідка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...