• Головна
 • Міноборони прибирає доплати військовим у 30 000 грн: які причини й наслідки
16:35, 4 лютого

Міноборони прибирає доплати військовим у 30 000 грн: які причини й наслідки

Фото: "Аrmyinform"

Фото: "Аrmyinform"

Міністерство оборони України на своєму офіційному вебсайті повідомило, що з 1 лютого цього року змінився порядок виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Сил оборони України.

Йдеться про застосування нового підходу до виплати 30 тис. та 100 тис. грн, запроваджених постановою Кабінету Міністрів України 28 лютого 2022 року № 168.

Рішення змінити підхід до нарахування додаткової грошової винагороди стосуватиметься підрозділів та військовослужбовців, які перебувають поза зоною бойових дій, та ухвалено задля дотримання принципів справедливості щодо стимулювання воїнів сил безпеки і оборони України.

Тепер виплати напряму залежатимуть від районів перебування військовослужбовців, складності й специфіки бойових чи спеціальних завдань, які вони виконують, — зазначається в повідомленні.

Бійці на передньому краї й надалі отримуватимуть 100 тисяч гривень бойових

Важливо зазначити, що розмір додаткової грошової винагороди військовим, які беруть безпосередню участь у бойових діях, не змінюється.

Тож бойові виплати в 100 тис. грн на місяць українським бійцям, які воюють із противником на передньому краї, збережені. Така ж винагорода зберігається для сімей полонених та зниклих безвісти.

Кого торкнуться зміни в порядку виплат

Анонсовані зміни торкнуться винятково військовослужбовців, військових частин та підрозділів які не включені до складу угрупувань Сил оборони країни (резерву Головнокомандувача ЗСУ) та перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів ВВНЗ, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій, - йдеться на вебсайті Міноборони.

Тож додаткову винагороду в розмірі 30 тис. грн вони не отримуватимуть. Водночас аби підвищити рівень соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей, з 1 лютого збільшено розміри щомісячного (основного) грошового забезпечення.

Його мінімальний рівень для Збройних Сил України становитиме не менше ніж 20 100 гривень.

Слід наголосити: рівень грошового забезпечення не може бути меншим від наведених цифр. Насправді з метою забезпечення належного соціального захисту військовослужбовців запроваджено цілу систему додаткових надбавок.

Військовослужбовці Сил спеціальних операцій ЗСУ

Зокрема вже з 1 січня для тих, хто служить у Силах спеціальних операцій ЗСУ (крім строковиків), встановлено щомісячну надбавку в розмірах, визначених у додатку 15 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704.

Згідно з цим нормативно-правовим актом уряду України військовослужбовці ССО, що перебувають на посадах інструкторів і посадах в основних підрозділах центрів спеціального призначення та навчально-тренувальних центрів, отримають надбавку - 100 відсотків розміру п’ятикратного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року. Зараз цю суму можна вирахувати за простою формулою:

5 × 2684 грн = 13 420 грн.

Відповідно, військовослужбовці, що обіймають посади в командуванні Сил спеціальних операцій Збройних Сил, в управліннях (згідно зі штатом) центрів спеціального призначення (центрів спеціальних операцій) та навчально-тренувальних центрів, додатково отримуватимуть 80% від цієї суми - 10 736 грн.

Військовослужбовці на посадах у підрозділах забезпечення центрів спеціального призначення (центрів спеціальних операцій) та навчально-тренувальних центрів; в управліннях і основних підрозділах (згідно зі штатом) спеціальних центрів додатково отримуватимуть 9394 грн.

Інші військовослужбовці Сил спеціальних операцій Збройних Сил - 6710 грн.

Також надбавку за особливості проходження служби в розмірі 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та надбавки за вислугу років дістануть такі категорії військовослужбовців:

 • які пройшли підготовку снайперів і мають відповідний сертифікат;
 • які пройшли навчання, отримали відповідні сертифікати щодо застосування безпілотних авіаційних комплексів (БПАК).

Іншим військовослужбовцям Сил спеціальних операцій обчислюватимуть надбавку за особливості проходження служби на загальних підставах, зважаючи на мінімальний розмір — 87.7 % посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та надбавки за вислугу років.

Також снайпери та оператори БПАК з 1 лютого отримуватимуть премію від 620 до 630% посадового окладу, інші військовослужбовці Сил спеціальних операцій - у розмірах згідно з таблицею 1.

Міноборони прибирає доплати військовим у 30 000 грн: які причини й наслідки, фото-1

Військовослужбовцям, які успішно закінчили Кваліфікаційний курс спеціальних операцій або Кваліфікаційний курс інформаційно-психологічних операцій ССО ЗСУ, виплачуватимуть одноразову премію у розмірі місячного грошового забезпечення.

Тим, хто проходить військову службу в основних підрозділах центрів спеціального призначення (центрів спеціальних операцій) та навчально-тренувальних центрів Сил спеціальних операцій, - щомісячно нараховуватимуть додаткову премію в розмірі 4 тис. грн, а тим, хто служить у військових частинах (підрозділах) інформаційно-психологічних операцій, - 1 тис. грн.

Для інших військовослужбовців (крім військовослужбовців ССО, ДШВ, Морської піхоти ВМС, екіпажів надводних кораблів) встановлено:

 • надбавку за особливості проходження служби в мінімальному розмірі - 65% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років;
 • щомісячну премію згідно з таблицею 2:
Міноборони прибирає доплати військовим у 30 000 грн: які причини й наслідки, фото-2

Військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом (призовом) в Десантно-штурмових військах, Морській піхоті Військово-Морських Сил, в екіпажах надводних кораблів (суден, катерів), які перебувають у строю (в ремонті), в управліннях груп, ланок, загонів, дивізіонів, бригад та центрів, до складу яких входять кораблі, морські судна, самохідні рейдові судна або катери, які постійно розміщені на кораблях (суднах, катерах) та у визначених військових частинах, виплачуватимуть щомісячну премію, розмір якої буде залежати від тарифного розряду. Найнижчий тарифний розряд (60-й) матиме 390 % премії, найвищий (1-й) - 650% (Таблиця 3).

Міноборони прибирає доплати військовим у 30 000 грн: які причини й наслідки, фото-3

Категорії військовослужбовців ЗСУ (крім військовослужбовців ССО), котрі цього року матимуть надбавку за особливості проходження служби в розмірі 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та вислуги років:

 • які пройшли підготовку снайперів, мають відповідний сертифікат, обіймають визначені посади;
 • які пройшли навчання, отримали відповідні сертифікати щодо застосування протитанкових ракетних комплексів "Стугна-П" чи "Корсар" та обіймають посади в підрозділах цих ПТРК;
 • які пройшли навчання, отримали відповідні сертифікати щодо застосування безпілотних авіаційних комплексів (БПАК) та обіймають відповідні посади;
 • які проходять службу в батареї протитанкових керованих комплексів;
 • які проходять військову службу за контрактом (призовом) на посадах рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу у військових частинах гірської піхоти, інженерних військ гірської піхоти;
 • спецпризначенці деяких частин;

З 1 лютого щомісячну премію в розмірі 880 % посадового окладу отримуватимуть снайпери, які служать: у військових частинах (підрозділах), підпорядкованих Командуванню ДШВ, Командуванню Морської піхоти ВМС, а також рядові, сержанти, старшини та офіцери військових частин гірської піхоти, інженерних військ гірської піхоти.

Снайпери інших військових частин та підрозділів матимуть премію в розмірі 720% посадового окладу.

Вояків, що нищать ворога протитанковими ракетними комплексами "Стугна-П" чи "Корсар", преміюватимуть:

 • 900% посадового окладу - тих, котрі служать у частинах і підрозділах, підпорядкованих Командуванням ДШВ і Морської піхоти ВМС, гірсько-штурмових підрозділах;
 • 735% посадового окладу - тим, які проходять службу в інших військових частинах (підрозділах).

Військовослужбовцям, які застосовують безпілотні авіаційні комплекси, зазначеним у підпункті й за якими військово-обліковою спеціальністю та функціональними обов’язками передбачено виконання польотів у складі зовнішнього екіпажу БПАК, з 1 лютого виплачуватимуть премію:

 • у розмірі 890% посадового окладу, якщо вони служать у частинах і підрозділах, підпорядкованих Командуванням ДШВ і Морської піхоти ВМС, гірсько-штурмових підрозділах;
 • у розмірі 770% посадового окладу - тим, які проходять службу в інших військових частинах (підрозділах).

Військовослужбовцям, які проходять службу на посадах льотного складу, мають допуск до виконання польотів та минулого року виконували польоти у складі екіпажу літаків, вертольотів, виплачуватимуть:

 • надбавку за особливості проходження служби в розмірі 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років;
 • щомісячну премію в розмірі 780% посадового окладу - військовослужбовцям офіцерського складу льотного екіпажу повітряних суден військових частин (крім органів військового управління, військових навчальних закладів та наукових установ);
 • 650% посадового окладу - іншим військовослужбовцям льотного складу.

Докладнішу інформацію про грошове забезпечення, його складові й порядок виплат можна отримати у фінансових органах військових частин, куди нещодавно надійшли окреме доручення, підписане Міністром оборони України Олексієм Резніковим, та відповідні додатки розрахунків.

Читайте також: "28-річний кам'янчанин за крадіжку телефонів сяде до в'язниці на 5 років".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виплати #грошова винагорода #військовослужбовці #ЗСУ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...