• Головна
  • Протипіхотні, або трохи про звіт Human Rights Watch
21:28, 3 лютого 2023 р.

Протипіхотні, або трохи про звіт Human Rights Watch

Фото: Юрій Федоренко

Фото: Юрій Федоренко

343 дні Україна потерпає від ворожої навали, що розпочалася 24 лютого минулого року.

Насправді, все почалося набагато раніше, ще у далекому вже 2014, з анексії українського Криму та частини Донбасу. Практично 9 років бойовики путіна під виглядом "російської весни" та "визвольної операції" чинять криваві злочини проти українців. Останній рік, рік "справжньої" повномасштабної війни, відкрив всьому світові справжнє обличчя путінської влади та російського суспільства в цілому, які втратили будь-які ознаки людяності та совісті.

Іде планомірне знищення Української Нації. Геноцид на окупованих територіях, тортури та вбивства полонених, страти мирних громадян без суду та слідства, мародерство, зґвалтування, примусові переміщення цивільних за кордони України. Мабуть вже не залишилось такого злочину, який би не вчиняли окупанти на втіху кривавому кремлівському диктатору. Застосування заборонених міжнародними конвенціями засобів ведення війни, особливо проти мирних громадян та цивільних об’єктів, вже стало "візитівкою" окупантів. Весь цивілізований світ здригається від світлин та відео, які безальтернативно свідчать про факти злочинного порушення російськими військами будь-яких норм та правил ведення війни.

Україна змогла зупинити ворога, заплативши страшну ціну життям українських Захисників та мирних громадян. Існування не тільки України, як незалежної держави, а й Європи в цілому, зараз залежить від мужності та самовідданості українців. Росію може зупинити лише наша сила та воля. Демократичний світ розуміє, що єдине, що стримує кремлівську заразу від тотального розповсюдження – це Збройні Сили України та загальний спротив ворогу всієї української Нації. Тому переважна більшість світових країн підтримала Україну у важкий час. Економічні санкції проти спільного ворога, зброя, гуманітарна допомога, захист вимушених переселенців, що виїхали з України через ворожу окупацію та загрозу смерті від постійних обстрілів.

Країни-партнери виступили з заявою про створення спеціального міжнародного трибуналу для розслідувань злочинів та справедливого покарання путіна та його кривавого режиму. Слідчі міжнародних інституцій збирають докази на територіях, які були тимчасово окуповані росіянами. Сотні тисяч сторінок свідчень українців, долі яких скалічила злочинна війна, розв’язана кремлем проти України, красномовно свідчать про абсолютну антицивілізаційну сутність окупанта.

На жаль, серед міжнародних правозахисних організацій, навіть визнаних та поважних, інколи з’являються незрозумілі публічні висновки, що звинувачують Україну у порушенні міжнародних норм та правил. Складається враження, що звірства путінських фашистів, хоча й не залишаються поза увагою міжнародних експертів, але стоять в одному ряду зі "звірствами" Захисників України.

31 січня 2023 організація Human Rights Watch оприлюднила звіт, в якому описані факти використання Україною протипіхотних мін, що порушують Конвенцію про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення (Оттавська конвенція) та Конвенцію про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що завдають надмірних ушкоджень або мають невибіркову дію (КНЗ).

Використання протипіхотних мін невибіркової дії - це, на справді, велика проблема цієї війни, яка зберігається і тільки посилюється вже впродовж майже 9 років. Це призвело до того, що територія України стала однією з найбільш забруднених мінами у світі. І це несе велику загрозу цивільному населенню нашої держави. Але першопричина цієї страшної біди проста і очевидна – війна, яку росія безпідставно розв’язала проти України, вдершись на її суверенну територію. Згідно з Оттавською конвенцією, Україна знищила вже 3 млн протипіхотних мін. Серед інших вона знищила запаси надзвичайно небезпечних мін ПОМ-3. Росія ж, напавши на Україну, завжди їх використовувала і продовжує це робити.

Україна зараз протистоїть ворогу, який має набагато більше різного озброєння і використовує весь свій арсенал, без будь-якого огляду на порушення міжнародних норма та правил. Для російських окупантів байдуже, що використовувати. Адже ціль у них одна - знищення українців. Кілька днів тому, 25 січня, росіяни обстріляли 8-поверхівки Бахмуту термобаричними боєприпасами, випустивши по місту 24 ракети з системи "Солнцепек". Чи не є це страшним злочином проти мирних громадян? Чи не на таких фактах слід зосередити увагу міжнародних правозахисників, якщо вони дійсно стоять на сторожі захисту прав людини?

Для зменшення можливих жертв серед мирного населення, що у будь-якому випадку є трагічною ознакою війни, яку розпочав путін та його опричники, міжнародна спільнота повинна була б сконцентрувати зусилля на наданні Захисникам України сучасної ефективної високоточної зброї. Звинувачення України, яка зараз боронить від ворога світове суспільство, "грає на руку" лише кремлю, який докладає максимум зусиль для дискредитації України, насамперед з метою послаблення її військової підтримки.

Безумовно, що Україна взяла до відома Звіт міжнародної неурядової організації Human Rights Watch, який буде належним чином проаналізований причетними установами України. Розраховуємо також, що Human Rights Watch активно сприятиме Україні у справі консолідації міжнародних зусиль із надання допомоги нашій державі в сфері протимінної діяльності. Це дуже важлива і невідкладна справа. Але, все ж таки, маємо надію на те, що головну увагу міжнародні неурядові організації будуть приділяти усуненню першопричини усіх бід та унеможливленню кривавих злочинів, які чинить російська окупаційна армія на українській землі.

Юрій Федоренко, керівник ГО "Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод",

головний редактор сайту "Матриця свободи"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #Росія #війна #звіт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...