• Головна
  • Мешканка Чемеровець оскаржила в суді рішення селищної ради
16:35, 17 червня

Мешканка Чемеровець оскаржила в суді рішення селищної ради

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

Кожен громадянин має право на безоплатну приватизацію земельної ділянки. Проте трапляються непоодинокі випадки, коли місцеві ради зловживають своїми повноваженнями і необґрунтовано відмовляють людям у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою. У таких випадках радимо звертатися до системи безоплатної правової допомоги, як це зробила мешканка Чемеровець Кам'янець-Подільського району.

Жінка, яка прийшла до Чемеровецького бюро правової допомоги (Кам’янець-Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги), хотіла скасувати рішення Чемеровецької селищної ради про відмову їй у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за межами населеного пункту.

Під час консультування з’ясувалося, що клієнтка, виконуючи вимоги закону, подала письмову заяву з необхідними додатками до Чемеровецької селищної ради. Однак у місцевій раді їй відмовили в наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою. Як аргумент зазначили лише статтю 118 Земельного кодексу України, не вказавши на конкретну підставу.

Юристка бюро Катерина Помазова проаналізувала надані документи й порадила клієнтці звертатися до суду. Представляти інтереси заявниці в суді доручили адвокатові Олегу Полігову, який співпрацює з системою безоплатної правової допомоги. Він підготував позов про визнання протиправним та скасування рішення й звернувся до суду.

Хмельницький окружний адміністративний суд, розглядаючи справу, вказав, що відмова повинна бути вмотивована, оформлена належним чином та прийнята лише з підстав, встановлених частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України, а саме: невідповідність місця розташування об’єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проєктів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Відтак суд задовольнив позов, визнавши протиправним та скасувавши рішення селищної ради про відмову у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за межами населеного пункту. Суд також зобов’язав Чемеровецьку селищну раду повторно розглянути заяву клієнтки і надати дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою.

Читайте також:"У Старому місті використовували працю переселенців нелегально".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Плануєте відпустку цього літа?
проголосувало 87 відвідувачів
Так, відпочивати потрібно навіть у такий непростий час.
19,5%
Ні, буду працювати все літо на благо економіки.
20,7%
Буду працювати і тільки у вихідні можливо буду "вилазити" на відпочинок.
35,6%
Я ще не знаю, бо живу в режимі "емоційних гойдалок".
24,1%
#правова допомога #суд #земельна ділянка #влада
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...