• Головна
  • Мер Кам’янця-Подільського заявив про рейдерське захоплення комунального підприємства
09:09, 15 лютого 2022 р.
Надійне джерело

Мер Кам’янця-Подільського заявив про рейдерське захоплення комунального підприємства

Фото: Інтернет-джерела

Фото: Інтернет-джерела

Михайло Посітко назвав причину заміни керівництва КП "Міськтепловоденергія", пов’язуючи з нею подальше блокування роботи сесії міської ради, яка досі не прийняла бюджет 2022-го.

Також висловив сумніви щодо обгрунтованості тарифів цього підприємства для населення. 

За словами Михайла Посітка, він звільнив попереднього керівника "Міськтепловоденергія" Валерія Гордійчука із займаної посади, оскільки той не справлявся зі своїми обов’язками.

Це було зроблено відповідно до закону та з дотриманням усіх необхідних процедур. Звільненню Валерія Гордійчука передувала кричуща ситуація, що склалася в фінансово-господарській діяльності "Міськтепловоденергія". А саме – на момент звільнення Гордійчука з посади керівника КП на підприємстві загальний борг із платежів складав понад 400 мільйонів гривень. Із них борги працівникам самого підприємства перевищували 5 мільйонів. Зокрема, "Міськтепловоденергія" має заборгованість перед ТОВ "ГК Нафтогаз Трейдинг" за спожитий ще в грудні 2021 року природній газ на суму більше 20 мільйонів гривень, – зауважив міський голова.

Наголосив, що всі спроби провести перевірку фінансово-господарської діяльності КП мали гострий спротив і небажання допускати ні нового генерального директора, ні представника власника. І подібна практика, каже, спостерігалася й у минулому. На найбільш прибутковому підприємстві формувався борг, який важким тягарем падав на бюджет. А заручниками в такій ситуації ставали міські жителі, бо "в категоричній формі у вигляді шантажу це звучало, як "платіть, бо відключиться тепло".

Тому й було прийнято рішення призначити директором КП, як переконує Михайло Посітко, ефективного й досвідченого керівника – Олександра Похилка. Йому ставили завдання: провести в короткі терміни аудит господарської діяльності, погасити борги підприємства – насамперед, перед працівниками, а також налагодити ефективну роботу підрозділів, розібратися із виконанням зобов’язань перед постачальниками та споживачами.

Однак, як зазначив міський голова, сьогодні склалася загрозлива ситуація із нагромадженням боргу КП "Міськтепловоденергія" перед постачальниками та трудовим колективом, а на підприємстві має місце "ротизаконна діяльність звільненого керівника та виконуючого обов’язки генерального директора Сергія Самсонюка щодо підписання фінансових та інших документів від імені підприємства".

У зв’язку із цими подіями довкола незаконного захоплення "Міськтепловоденергії", яке має всі ознаки рейдерського, фактично заблокована робота міської ради, в тому числі щодо прийняття міського бюджету на 2022 рік, розгорнута інформаційна війна проти міського голови, а також подальше накопичення боргів перед бюджетною сферою та жителями міста. Відповідне звернення направлено до правоохоронних органів, – наголосив Михайло Посітко.

Також запевнив, що ситуація із зарплатною заборгованістю буде обов’язково вирішена у найкоротші строки.

Розумію, що ви стали вимушеними заручниками ситуації, пов’язаної з безвідповідальною діяльністю попереднього генерального директора Гордійчука, який за 2020 рік отримав зарплату 1 мільйон 676 тисяч 141 гривню, а вам залишив борги. За що й було припинено контракт та звільнено його за розпорядженням міського голови від 15 грудня 2021 року. На той час Валерій Гордійчук на лікарняному не перебував, – наголосив мер.

Крім того, за словами Михайла Посітка, на підставі аудиту підприємства нове керівництво має визначити, чи є обґрунтованими тарифи, і з’ясувати, чи можливо змінити тарифи для населення в бік зменшення.

Читайте також:"На Кам'янеччині словесний конфлікт переріс у різанину".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водопровідна мережа #аварійно-відновлювальна робота #міськтепловоденергія #холодна вода #гаряча вода #тарифи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...