• Головна
  • У міській раді призначили нового гендиректора КП "Міськтепловоденергія"
16:15, 14 січня 2022 р.
Надійне джерело

У міській раді призначили нового гендиректора КП "Міськтепловоденергія"

Фото: пресслужба Кам’янець-Подільської міської ради

Фото: пресслужба Кам’янець-Подільської міської ради

У міській раді промоніторили найактуальніші запитання, що хвилюють громаду щодо призначення генеральним директором КП "Міськтепловоденергія" Олександра Похилка та надали на них відповіді.

Директором комунального підприємства Олександра Похилка було призначено 31 грудня минулого року. Проте спроби представити колективу нового керівника не увінчалися успіхом – міського голову не пустили на територію. Повідомляє пресслужба Кам’янець-Подільської міської ради.

4 січня на сесії міської ради Михайло Посітко озвучив перед міськими обранцями до міністра внутрішніх справ, генпрокурора України та місцевих прокуратур Хмельниччини стосовно ситуації, яка склалася.

Це комунальне підприємство є стратегічно важливим об’єктом, що забезпечує життєдіяльність міста і станом на сьогодні є непідконтрольним міській раді. Не допускаються представники міської влади на підприємство. Проводяться господарські операції сумнівного характеру невідомими особами… Дії невідомих осіб, котрі контролюють комунальне підприємство, містять ознаки рейдерського захоплення комунального майна, – наголосив тоді Посітко.

Генерального директора КП "Міськтепловоденергія" Валерія Гордійчука, який багато років очолював підприємство, було звільнено відповідно до розпорядження міського голови, датованого 15 грудня 2021 року. Однак, за словами голови профспілки комунального підприємства Ольги Бондар, станом на 4 січня колишнього директора не було звільнено з посади, оскільки він перебуває на лікарняному. Своє звільнення пан Гордійчук оскаржив у Кам’янець-Подільському міськрайонному суді. Питання і відповіді щодо нового керівника

1. Хто такий Похилко – новий генеральний директор КП "Міськтепловоденергія"?

Похилко Олександр Леонідович, 1966 року народження фахівець з стратегічного планування, реалізації проєктів кризового адміністрування. Закінчив Львівський політехнічний інститут, теплотехнічний факультет.

Досвід роботи:

  • виконуючий обов’язки директора ДП "Калуська ТЕЦ – НОВА", виконавчий директор ПП "Гарант Енерго-М";
  • заступник генерального директора з фінансів та економіки ДП "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування" "Зоря"-"Машпроект";
  • директор філіалу "Харківська ТЕЦ-3" КП ХТС;
  • заступник Голови Правління з питань економіки та фінансів відкритого акціонерного товариства "Сумиобленерго", м. Суми; заступник генерального директора з генерації – директор Кременчуцької ТЕЦ відкритого акціонерного товариства "Полтаваобленерго", м. Полтава;
  • заступник Голови Правління з питань економіки та фінансів відкритого акціонерного товариства "Сумиобленерго", м. Суми; директор Державного підприємства "Калузька теплоелектроцентраль", м. Калуш Івано-Франківської області;
  • виконавчий директор ТЕЦ Державного підприємства "Калуська теплоелектроцентраль, м. Калуш Івано-Франківської області;
  • комерційний директор товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми "Кварта", м. Івано-Франківськ; директор з енергозбуту та комерційної діяльності відкритого акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго", м. Івано-Франківськ;
  • фінансово-комерційний директор відкритого акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго", м. Івано-Франківськ; директор дочірнього підприємства "Прикарпаття-енергосервіс" відкритого акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго", м. Івано-Франківськ; комерційний директор відкритого акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго", м. Івано-Франківськ.

2. Чому звільнення Валерія Гордійчука відбулося в опалювальний сезон?

Підприємство працює не лише в опалювальний чи неопалювальний сезон. Стабільна його робота важлива впродовж усього року! Тому "сезонність" кадрових рішень особливого значення не має. Більше того, колишній директор неодноразово перебував на тривалих лікарняних, і підприємство при цьому працювало безперебійно.

3. Чому керівником підприємства призначено людину з іншого міста, а не когось із кам’янчан, працівників КП "МТВЕ"?

Звичайно, це може не подобатися зацікавленим особам. Але для самого підприємства, для громади це плюс. При призначенні керівника будь-якої важливої структури, правоохоронних органів, а також і потужного стратегічного підприємства, важливим є незаангажованість кандидата на таку посаду, його незалежність від впливових осіб бізнесу чи політики, відсутність родинних, корупційних зв’язків. Є сумніви, чи міг це бути хтось із працівників підприємства, на якого б не чинили тиск. Саме тому Михайло Посітко звернувся до українських підприємців, до компаній, яким вдавалося реабілітувати аналогічні підприємства завдяки антикризовому менеджменту. Саме Олександра Похилка рекомендували як антикризового менеджера, фахівця для покращення фінансово-господарської діяльності КП "МТВЕ".

4. Чи правомірне звільнення колишнього директора, адже є заяви, що це було зроблено під час його лікарняного?

Документ, яким достроково припинено контракт і звільнено Валерія Гордійчука, – це розпорядження міського голови від 15 грудня 2021 року. На той час Валерій Гордійчук на лікарняному не перебував. Більше того, міський голова дав документ йому особисто, при свідках. Відтермінування може бути на підставі лікарняного, але це не скасовує сам факт звільнення, яке датується 15 грудня.

5. Яку зарплатню отримував Валерій Гордійчук?

Згідно з деклараціями, які подавав Валерій Гордійчук, загальна сума заробітної плати за 2019 рік – 1 млн 695 тис 381 грн. За 2020 рік – 1 млн 676 тис 141 грн.

6. Яку заробітну плату отримуватиме новий керівник підприємства?

Відповідно до укладеного контракту, міський голова встановив Олександру Похилку заробітну плату в розмірі 50 тис. грн.

7. Чи буде новий директор звільняти працівників КП "МТВЕ"?

Як повідомив Олександр Похилко, від міського голови він отримав два завдання. По-перше – проаналізувати фінансово-господарський стан підприємства. Саме цього упродовж тривалого часу вимагали кам’янчани, споживачі послуг МТВЕ, – прозорого незалежного аудиту. Інше, не менш важливе для громади, завдання – визначити на підставі цього аудиту, чи обґрунтованими сьогодні є тарифи "МТВЕ". Проаналізувавши кожну складову, потрібно з’ясувати, чи можливо змінити тарифи для населення в бік зменшення. Безпідставних звільнень не буде.

8. Новому керівнику закидають про недоброчесність і приписують йому кримінальні справи. Чи це правда?

На противагу усіх необґрунтованих звинувачень, Олександр Похилко має допуск до конкурсів на керівні посади підприємств "Укроборонпрому", що свідчить про фаховість і відсутність суперечливих моментів у його біографії та діяльності. Крім того, Олександр Леонідович пройшов спецперевірку і поліграф. Він є фаховим антикризовим менеджером, якому неодноразово вдавалося виводити підприємства із кризового стану, покращити їх фінансово-господарську діяльність.

9. Чи передбачаються зміни у питанні зарплат для працівників КП "МТВЕ"?

Зі слів Олександра Похилка, принциповим для нього є вчасність виплати зарплати, а також справедливе співвідношення окладів керівників та пересічних працівників.

Нагадаємо, вчора Михайло Посітко, повертаючись з Києва, розповів про рішення, прийняте Касаційним судом у складі Верховного суду України, щодо руйнування приміщення водолікарні у місті.

Читайте також:"Касаційний суд виніс рішення у справі про руйнування водолікарні у Кам’янці-Подільському".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Політична криза у Кам'янці-Подільському.
проголосували 484 відвідувачів
Розпустити міську раду.
64,5%
Висловити недовіру міському голові та достроково припинити його повноваження.
13,8%
Переобрати усіх: і мера, і міських депутатів.
14,7%
Мене все влаштовує, нікого переобирати не потрібно.
4,8%
Я не цікавлюсь політикою.
2,3%
#директор #міськтепловоденергія #комунальне підприємство #опалювальний сезон
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...