• Головна
  • Парламент схвалив зміни до Податкового кодексу. АМУ відстояла інтереси громад
16:05, 6 грудня 2021 р.

Парламент схвалив зміни до Податкового кодексу. АМУ відстояла інтереси громад

Зображення: АМУ

Зображення: АМУ

30 листопада Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" (законопроект №5600) у другому читанні і в цілому. Цей законопроект є одним з трьох, що входять в бюджетний пакет 2022 року. Консультант із бюджетних питань Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Гриневич розповів, що очікує на громади.

"Прийнятий Закон про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень, враховує зауваження та пропозиції Асоціації міст України, зокрема такі:

  • подання органам місцевого самоврядування контролюючими органами звітності у розрізі усіх платників податків, а не лише по юридичним особам (АМУ вдалося відновити цю норму);
  • перерахування податку на доходи фізичних осіб, нарахованого податковим агентом з доходів від продажу електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії генеруючими установками, до відповідного бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) таких генеруючих установок. Зазначені зміни набирають чинності з дня, наступного за днем їх опублікування;
  • поновлення індексації нормативної грошової оцінки земель, що забезпечить додатково 2 млрд грн надходжень плати за землю до бюджетів громад усієї України: з 2022 року - для земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, в тому числі для цілей оподаткування єдиним податком четвертої групи - земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), з 2023 року для сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів), в тому числі для цілей оподаткування єдиним податком четвертої групи - сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень);
  • розроблення Кабінетом Міністрів України та внесення на розгляд Верховної Ради України проекту закону щодо надання окремим місцевим бюджетам додаткової дотації з державного бюджету на компенсацію втрат через звільнення від оподаткування платою за землю новоутворених суб’єктів господарювання, що діятимуть на території вугільних регіонів і відповідають визначеним Законом критеріям, а саме у - 21 населеному пункті вугільних регіонів (Волинська, Львівська, Донецька, Луганська області). Ці пільги є тимчасовими - до 1 січня 2037 року, і вводяться з метою сприяння залученню інвестицій та створення нових робочих місць на цих територіях", - підсумував експерт регіонального відділення АМУ.

Також консультант із бюджетних питань наголосив, що при підготовці законопроекту №5600 до другого читання у профільному парламентському Комітеті Асоціації міст України вдалося не допустити звільнення земель залізниць від оподаткування платою за землю.

Якби у прийнятій редакції законопроекту містилася така норма, Укрзалізниця взагалі б не сплачувала плату за землю до бюджетів місцевого самоврядування. Для громад Хмельниччини ця сума складає близько 80 млн грн на рік, - підкреслив експерт.

Законом змінюється платник роздрібного акцизу на тютюн - сплата цього податку буде здійснюватись виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, при реалізації та база оподаткування цим податком - вартість за максимальними роздрібними цінами тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку.

Ці зміни є системно пов’язаними із проектом Закону України №5719 від 01.07.2021 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів", яким передбачена зміна механізму зарахування та розподілу надходжень акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів між бюджетами місцевого самоврядування, - пояснив консультант.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України за зверненням Асоціації міст України здійснило моделювання впливу зміни механізму на обсяги надходжень до бюджетів місцевого самоврядування від акцизу на тютюн (в розрізі бюджетів місцевого самоврядування). За розрахунками Мінфіну, на прикладі показників за І квартал 2021 року, такий механізм дозволить збільшити надходження роздрібного акцизу на тютюн до бюджетів місцевого самоврядування в 1,6 рази.

Запропоновані до Податкового кодексу України зміни в цій частині набирають чинності з 1 січня 2022 року, але не раніше дня набрання чинності змінами до Бюджетного кодексу України.

Читайте також:"Вогонь пошкодив дах: на Кам'янеччині горів житловий будинок".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#АМУ #Асоціація міст України,Податковий кодекс
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...