• Головна
  • Національний банк вводить в обіг нові монети, присвячені військовим
15:33, 29 листопада 2021 р.
Надійне джерело

Національний банк вводить в обіг нові монети, присвячені військовим

Фото: kschneider2991

Фото: kschneider2991

Національний банк України, продовжуючи серію "Збройні Сили України", з 1 грудня вводить в обіг пам’ятні монети "Збройні Сили України" та "Сухопутні війська ЗСУ".

Монета "Збройні Сили України" присвячена українським військам, на які відповідно до Конституції України покладаються завдання з оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності. Про це йдеться на сайті Національного банку України.

На аверсі монети розміщено: угорі - напис УКРАЇНА (півколом), у центрі на дзеркальному тлі - емблема Збройних Сил України, ліворуч від якої - малий Державний Герб України; під емблемою: рік карбування монети - 2021 та номінал - ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ (півколом); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч від емблеми ЗСУ).

Національний банк вводить в обіг нові монети, присвячені військовим, фото-3, Фото: НБУ

Фото: НБУ

На реверсі монети на тлі стилізованого рослинного орнаменту — військові знаки розрізнення: загальновійськовий беретний знак (угорі), беретний знак Десантно-штурмових військ ЗСУ (праворуч), беретний знак Військово-морських сил ЗСУ (унизу праворуч), беретний знак Сил спеціальних операцій ЗСУ (унизу ліворуч), беретний знак Повітряних Сил ЗСУ (ліворуч); у центрі на дзеркальному тлі написи: ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ.

Тираж шт.: 1 мільйон.

Маса, г: 12,4.

Діаметр, мм: 30.

Категорія якості карбування: анциркулейтед.

Монета "Сухопутні війська ЗСУ" присвячена військам, які є основою та головним носієм бойової могутності Збройних Сил України. За своїм призначенням та обсягом покладених на них завдань вони відіграють вирішальну роль у виконанні Збройними Силами своїх функцій як у мирний, так і у воєнний час. Сухопутні війська - це міцний моноліт механізованих і танкових військ, ракетних військ та артилерії, армійської авіації, частин і підрозділів протиповітряної оборони, спеціальних військ, частин логістичного забезпечення, а також бригад територіальної оборони.

На аверсі монети розміщено: угорі — напис УКРАЇНА (півколом), у центрі на дзеркальному тлі - емблема сухопутних військ ЗСУ, ліворуч від якої - малий Державний Герб України, праворуч - нарукавний знак сухопутних військ ЗСУ; під емблемою: рік карбування монети - 2021 та номінал - ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ (півколом); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч від емблеми сухопутних військ ЗСУ).

Національний банк вводить в обіг нові монети, присвячені військовим, фото-6, Фото: НБУ

Фото: НБУ

На реверсі монети зображено українського воїна зі зброєю (ліворуч) та розміщено стилізовану композицію: на тлі камуфляжу військова техніка; на дзеркальному тлі написи: СУХОПУТНІ ВІЙСЬКА ЗСУ (півколом праворуч).

Тираж шт.: 1 мільйон.

Маса, г: 12,4.

Діаметр, мм: 30.

Категорія якості карбування: анциркулейтед.

Пам’ятні монети є дійсним платіжним засобом України та обов’язкові до приймання без будь-яких обмежень за їхньою номінальною вартістю для всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Читайте також: "Кам'янецькі спортсмени боролися у турнірі з вільної боротьби".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Національний банк #монета #сухопутні війська #пам’ятні монети #платіжний засіб #НБУ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...