• Головна
  • На Хмельниччині вступає в дію заборона на вилов раків
10:25, 23 листопада 2021 р.
Надійне джерело

На Хмельниччині вступає в дію заборона на вилов раків

Фото: Інтернет-джерела

Фото: Інтернет-джерела

З першого грудня розпочинається заборона на вилов річкових раків у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області.

Враховуючи рекомендації Інституту рибного господарства НААН України, заборона триватиме до 30 червня 2021 року включно.

З метою збереження та охорони популяції раків в період їх спарювання та виношування ікри Управлінням Держрибагентства у Хмельницькій області видано наказ від 22.11.2021 р. № 91 – од "Про встановлення заборони на лов річкових раків".

Раки живуть від 20 до 50 років. Статевозрілими вони стають на третьому році життя, при досягненні довжини 7-8 см. Спарювання відбувається при температурі води нижче 10°C. Плідність раків залежить від їхнього віку й розміру. У середньому одна самка рака може принести потомство в 300-400 екз. Через два-три тижні після запліднення самка відкладає ікру під черевце для подальшого виношування, яке триває близько семи місяців. Зазвичай, вихід молоді відбувається у кінці травня – на початку червня, коли температура води досягає 21-23°C, – зазначили в Хмельницькій ОДА.

Лов цих членистоногих під час заборони є грубим порушенням рибоохоронного законодавства, за яке передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, розмір якого сягає до 680 гривень або кримінальна відповідальність, у випадку завдання істотної шкоди, яка передбачає штраф до 85000 грн або обмеження волі до 3-х років.Крім того, за кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 грн.

Хмельницький рибоохоронний патруль закликає всіх рибалок дотримуватись заборони на вилов річкових раків. Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про заборону можна за телефоном "гарячої лінії» відомства : (068) 384-98-10.

Нагадуємо, що з першого листопада на Хмельниччині діє осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах, яка триватиме до початку весняно-літньої заборони на період нересту 2022 року.

Читайте також: "Траса Н-03 Житомир - Чернівці: влаштовано фінішний шар покриття поблизу Жванця".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#заборона #вилов #раки #линька #панцир #клишні #штраф
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...