• Головна
  • Кожен третій депутат Кам’янець-Подільської міської ради - прогульник
11:45, 13 вересня 2021 р.
Надійне джерело

Кожен третій депутат Кам’янець-Подільської міської ради - прогульник

Фото: Вікіпедія

Фото: Вікіпедія

Найбільше прогульників у фракції "Слуги народу" - 63% депутатів, по 50% у "Рідного міста" та "За конкретні справи", у ЄС та "За майбутнє" - 33% та 40% відповідно. Найменше - у фракції "Свободи", 9%.

Рух "ЧЕСНО" проаналізував відвідуваність засідань сесій та постійних комісій Кам’янець-Подільської міської ради 8-го скликання та виявив депутатів-прогульників.

Депутатський корпус міської ради громади складається з 38 депутатів. Фракція "Свободи" найбільша у раді і складається з 11 депутатів. У раді немає сталої більшості. Фракціями партій "Європейська солідарність", "За майбутнє", "За конкретні справи" та "Рідне місто" створено депутатську групу "Ми кам’янчани", яка налічує 19 осіб та опозиційна до міського голови. Секретаря міської ради досі не обрано.

Рух "ЧЕСНО" з’ясовує, скільки засідань пропустили депутати у межах календарного року, для того, щоб депутати розуміли, скільки прогуляли, і мали можливість виправити ситуацію.

Згідно із законом, пропуски депутатом протягом року більше ніж половини засідань сесій або постійної комісії, до якої він належить, є підставою для відкликання його виборцями (ч. 5 ст. 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ч. 2 ст. 37 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад"). Після прийняття Виборчого кодексу партії мають можливість застосовувати імперативний мандат, щоб відкликати тих депутатів, які пропускають засідання чи неякісно виконують представницьку функцію протягом року.

При цьому закон не передбачає поважних і неповажних причин для пропусків засідань сесій або комісій.

Під час аналізу ми використовували дані, отримані від Кам’янець-Подільської міськради у відповідь на запит "ЧЕСНО". З січня по травень 2021 року відбулося вісім засідань сесій (засідання тривали сумарно 12 днів).

Виявлено 14 прогульників серед 38 депутатів. Це ті, хто пропустив 25% та більше засідань сесій та/або комісій. Двоє депутатів ради пропустили понад 80% засідань сесій та комісій.

Представник партії "Слуга народу", директор центральної районної лікарні Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради Віталій Шевчук пропустив 100% засідань сесій та постійної комісії з питань освіти, культури, туризму, охорони здоров'я та соціального захисту населення. Серед причин пропусків у протоколах відвідуваності зазначені виробнича необхідність та лікарняні.

Кожен третій депутат Кам’янець-Подільської міської ради - прогульник, фото-1

Найстарший депутат - 76-річний Валерій Гордійчук, очільник списку партії "Рідне місто" та генеральний директор КП "Міськтепловоденергія", пропустив 100% засідань комісії та 83% засідань сесій. У протоколах засідань зазначено, що депутат перебував на лікарняному.

За відсутності депутатів майже на всіх засіданнях представництво інтересів їхніх виборців відбувається неякісно. Тут варто зазначити: якщо депутат відмовляється від мандата, у раду заходить його колега, наступний за списком.

Представник "За майбутнє" Олександр Чернець пропустив понад 40% засідань сесій та комісії по ЖКГ. Пропуски пояснює тим, що тривалий час хворів.

Представник партії "За конкретні справи" Андрій Конюшенко пропустив 42% засідань сесій та 29% засідань постійної комісії. Депутат відмовився давати коментарі щодо прогулів по телефону.

Представник фракції "Слуги народу", директор ТОВ "БС Трейд Груп" Андрій Бойко пропустив понад 60% засідань сесій. У коментарі "ЧЕСНО" депутат стверджує, що пропустив менше.

Мені аж цікаво. Зайду спитаю. Сесії в мене одна чи дві було пропущено. Сесії ідуть так, що одна сесія три дні. От зараз сесія має бути, а її нема. Трибуна заблокована. Три дні іде сесія, один день займається роботою, другий день - пустословієм. Я людина зайнята, щоб ходити на сесії, де займаються пустословієм, — коментує Бойко.

Щодо заблокованої сесії (22 липня 2021 року), то голова громади Михайло Посітко прокоментував у Facebook, що причиною протистоянь у раді стало звільнення директора міської лікарні, депутата від фракції "За майбутнє" Олександра Чернеця.

Кожен третій депутат Кам’янець-Подільської міської ради - прогульник, фото-2

У коментарі "ЧЕСНО" Олександр Чернець назвав звинувачення домислами.

До лав прогульників потрапили також депутати, які пропустили 25-40% засідань сесій та/або комісій. Зокрема Мар’ян Тарасенко ("Свобода"), Сергій Ведерніков та Аракел Межлум’ян ("Слуга народу"), Андрій Мастикаш та Геннадій Невенчан (ЄС), Майя Гурська ("За майбутнє"), Юрій Нестеровський ("За конкретні справи") та Олексій Сікора ("Рідне місто").

Читайте також:"Частина 6. Верхи й низи - доходів і квадратних метрів, декларацій депутатів Кам'янець-Подільської міської ради".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#депутати #міська рада #сесії
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...