• Головна
  • Дев'ятий форум "Ініціатива" зібрав громадськість довкола теми молодіжної політики
13:13, 29 червня 2021 р.

Дев'ятий форум "Ініціатива" зібрав громадськість довкола теми молодіжної політики

Фото: Володимир Мазуренок

Фото: Володимир Мазуренок

25 червня в рамках заходів до Дня молоді в стінах сесійної зали Кам’янець-Подільської міської ради відбувся IX форум розвитку громадянського суспільства і молодіжної політики "Ініціатива", який зібрав понад три десятки представників громадських організацій, лідерів молодіжного руху та активістів міста, які розповіли про свою діяльність, презентували нові проєкти та взяли активну участь в панельних дискусіях.

Під час форуму грамотами виконавчого комітету міської ради за активну життєву позицію та втілення в життя різноманітних молодіжних проєктів було нагороджено студентів Кам’янець-Подільських коледжів, університетів та активну молодь.

Для учасників та слухачів на початку заходу із музичним номером виступили Георгій Торяник та Вадим Заборовський із гурту "ЕКСПАНСІЯ", а відомий просвітянин і колекціонер Анатолій Паладійчук, в рамках проєкту "Кам’янецькі ноти і крила "Щедрика", на раритетному грамофоні The VictorVictrola VV-VI виробництва США запустив єдину в Україні раритетну грамплатівку з першим записом "Щедрика" 1922 року у виконанні Українського національного хору під проводом диригента Олександра Кошиця, що гастролював у світі на доручення Симона Петлюри 100 років тому. Також в рамках відкриття форуму до глядачів звернувся Голова Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій Гамалій, який наголосив, що розвиток молодіжних рад, їх участь в формуванні бюджету та розвиток молодіжної політики є сьогодні в пріоритетах на Хмельниччині.

Після офіційної частини форуму розпочалась панельна дискусія "Перспективи розвитку молодіжної політики: механізми впливу молоді на розвиток Кам’янця-Подільського та Хмельниччини". Під час дискусії відповідали на запитання модератора Анни Сірої, експертки агенції сталого розвитку "АСТАР", та аудиторії запрошені гості: Дмитро Назаренко, директор департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради, Владислав Гребенюк, директор комунальної установи "Молодіжний центр" в місті Хмельницький, Ілля Осадчук, голова Молодіжної ради при Хмельницькій обласній державній адміністрації, Наталія Ярошенко, посолка Європейської молоді в Україні з міста Суми, Тетяна Сметанюк, засновниця та директорка Кам’янець-Подільського молодіжного центру "LoveKa".

Центральною темою обговорення стало залучення молоді до проєктів та реалізації ідей через молодіжні центри. Спікери поділилися власним досвідом щодо різних моделей організації МЦ – у форматі комунальної установи, як у Хмельницькому, чи на базі громадської організації, як у нашому місті. Було наголошено, що співпраця з владою важлива, адже це відкриває додаткові можливості для молодих людей через програми підтримки і в той же час дозволяє владі враховувати у своїй діяльності думку тих, хто у середньо- та довгостроковій перспективі буде найактивнішою в економічному сенсі частиною населення. У цьому разі дієвий інструмент спілкування – молодіжні ради, які успішно діють у нашому регіоні.

Під час дискусії окремо обговорили і долю першого Кам’янець-Подільського молодіжного центру "LoveKa", показавши зворушливе відео про його створення та новий етап, пов’язаний з переїздом з попереднього приміщення через ремонтні роботи. Дмитро Назаренко запевнив, що молодіжний напрямок залишається в пріоритеті, а зараз тривають переговори щодо надання "LoveKa" іншого простору. У відповідь модераторка подякувала та наголосила, що для молоді важливо чути про підтримку, бо саме це надихає на подальші дії.

Учасниками і спікерами цьогорічної "Ініціативи" були Ірина Гуцал, директорка МБФ "Українська Біржа Благодійності" (платформи dobro.ua), Анастасія Донець, голова громадської організації "Малієвецька спадщина", Валентин Пагор, кандидат історичних наук, науковий співробітник НІАЗ "Кам’янець", член НСКУ", Славко Полятинчук, голова громадської організації "Кам'янець-Подільське об'єднання товариства "ПРОСВІТА" ім. Тараса Шевченка", Ірина Раїнчук, Громадська організація "Клуб любителів настільних ігор "Містер Міпл", - Олег Черненко, Transparency International Україна, Ірина Шухтуєва, Громадська організація "Творче об’єднання письменників та художників "Кам’яний острів", Ярослав Клизуб, Кам’янець-Подільський осередок Всеукраїнської громадської організації "СОКІЛ", Людмила Чаплигіна, громадська організація "Об’єднання переселенців України в місті Кам’янець-Подільський", Оксана Почапська та Максим Сльозкін, громадської організації "Подільська освітня платформа", Віктор Годний, голова обласного осередку НСОУ "Пласт" у Хмельницькій області, Алла Печенюк, громадська організація "Інститут соціально-економічних регіональних досліджень", Наталія Онищук, громадська організація "Зоряний Дім - StarHouse" та Дмитро Бойко, голова "DimboyCenter".

Наприкінці форуму відбулася дискусія щодо бачення молоді в освітньому, владному та бізнесовому вимірах. Тетяна Сметанюк, психолог, засновниця та директорка молодіжного центру "LoveKa" (Кам’янець-Подільський), за допомогою організаторів провела опитування щодо того, як учасники форуму бачать роль влади, освіти та бізнесу, в чому плюси та мінуси поточної моделі співіснування цих площин. Під час аналізу результатів виявилося, що майже половина молоді з числа учасників форуму задоволена освітою, але не концентрується на причинах цього, вважає, що влада має створити більше майданчиків для обміну ідеями та зворотного зв’язку з боку молодих людей, а також переймається про те, як отримати перше робоче місце в бізнесі чи заснувати власну справу.

Олександра Сидорчук, директорка Кам’янець-Подільського міжнародного кінофестивалю "Бруківка", наголосила на важливості перегляду освітніх програм, якщо є така можливість, адже освіта повинна давати більш релевантні для роботи і бізнесі знання, концентруючись на формуванні компетенцій, а не просто ерудиції. Інші учасники зазначили, що освіта повинна отримати більш вагомий практичний компонент, і тоді молодь, забезпечивши фінансові потреби, буде мати ресурс не лише на пошук засобів для життя, а ще й на вплив на зміни у суспільстві, присвячуючи зусилля для генерації змін.

Читайте також:"Колоритні ОТГ Хмельниччини привернули увагу талановитих культурних діячів".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ініціатива #молодь #форум
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...