• Головна
  • Громади Кам’янеччини об'єдналися задля боротьби зі сміттям
14:47, 15 червня 2021 р.
Надійне джерело

Громади Кам’янеччини об'єдналися задля боротьби зі сміттям

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

У Слобідці-Кульчієвецькій відбулася зустріч голів Староушицької, Слобідсько-Кульчієвецької та Китайгородської громад щодо підписання тристороннього договору про співпрацю у сфері управління побутовими відходами.

Ця подія зробить величезний крок у вирішенні проблеми поводження із сміттям, що постала майже перед кожною громадою України, повідомляє пресслужба Староушицької громади.

В країні сьогодні накопичилося близько 54 мільйонів кубометрів відходів. При цьому переробці підлягає лише 6 % усього побутового сміття. Решта знаходиться на полігонах, більшість з яких давно переповнена. Вирішення цієї проблеми стоїть гостро для громад Подністер’я, адже унікальні природні умови потрібно берегти.

Приємно, що прагнення у ефективному вирішенні проблеми поводження із сміттям є і у сусідніх Китайгородської та Слобідсько-Кульчієвецької громад. Переговори увінчалися укладанням Договору про співробітництво трьох громад. Підписи під документом поставили відповідно очільники сільських та селищної рад Юрій Волощук, Юрій Безродний та Анатолій Тимчук.

Меморандумом передбачається організація централізованого збору і вивезення сміття, що охопить 49 населених пунктів регіону та дозволить поліпшити якість відповідних послуг для 27 тис. мешканців. Стихійні сміттєзвалища мають піти в небуття, а громадяни повинні зрозуміти, що чисто там, де не смітять.

Важливість події засвідчив начальник управління розвитку природно-заповідної справи, економіки природокористування, природоохоронних програм та зав’язків з громадськістю ОДА Руслан Якубаш. Держава мотивує проекти муніципального співробітництва та фінансово сприяє їх реалізації.

Так, на проєкт планується залучити понад 19 млн. грн., з яких кошти Державного фонду регіонального розвитку складуть зверх 17 млн. грн, що підуть на придбання сміттєзбиральної техніки та необхідного устаткування.

Читайте також: "На Дністрі знайшли тіла зниклих підлітків".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Карпати та інші місця України.
34,1%
Планую відпочинок закордоном.
31,7%
Взагалі не планую відпочивати.
31,7%
За містом (на Дністрі).
2,4%
В селі / на дачі.
0,0%
#сміття #екологія #громади #отг #влада #договір #співпраця #побутові відходи
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...