• Головна
  • 36 громад Хмельниччини отримають інтернет-субвенцію від Уряду
13:24, 14 червня 2021 р.

36 громад Хмельниччини отримають інтернет-субвенцію від Уряду

36 громад Хмельниччини отримають інтернет-субвенцію від Уряду

10 червня Уряд затвердив розподіл 483,8 млн грн на інтернет-субвенцію для громад. Так, тепер 670 територіальні громади отримають кошти для підключення 3652 сіл, у яких розташовуються понад 11 тис. соціально важливих об’єктів по всій Україні.

Асоціація міст України активно підтримувала запровадження інтернет-субвенції. Також для відбору територіальних громад Мінцифри створило комісію, до складу якої увійшла і представниця АМУ, внформує пресслужба АМУ.

До таких соціальних закладів відносяться:

  • 1,4 тис. шкіл та 1,2 тис. дитячих садочків;
  • 2,9 тис. медичних закладів;
  • 2,2 тис. бібліотек;
  • 2,9 тис. будинків культури, сільських клубів;
  • 350 віддалених робочих місць працівників ЦНАПів.

У Хмельницькій області інтернет-субвенцію отримають 36 громад. Повне фінансування отримають об’єкти у громадах: Городоцька міська, Волочиська міська, Вовковинецька селищна, Війтовецька селищна, Староушицька селищна, Орининська сільська, Новоушицька селищна, Михайлюцька сільська, Закупненська селищна, Дунаєвецька міська, Судилківська сільська, Старокостянтинівська міська, Сатанівська селищна, Плужненська сільська, Віньковецька селищна, Деражнянська міська, Улашанівська сільська, Полонська міська, Сахновецька сільська, Чорноострівська селищна, Солобковецька сільська, Старосинявська селищна, Наркевицька селищна, Красилівська міська, Грицівська селищна, Летичівська селищна, Крупецька сільська, Ізяславська міська, Ленковецька селищна, Ганнопільська селищна, Ярмолинецька селищна. Частково профінансують об’єкти у Білогірській селищній, Меджибізькій селищній, Розсошанській сільській, Миролюбненській сільській та Хмельницькій міській територіальних громадах.

Загалом 180 сіл цих громад отримають 21 млн 390 тис. грн. За ці кошти 422 соціальних заклади буде підключено до оптичного інтернету: 27 шкіл, 31 заклад дошкільної освіти, 2 заклади позашкільної освіти, 1 коледж, 137 будинків культури, 72 бібліотеки, 136 закладів медицини, 2 поліцейські ділянки, 6 пожежних частин, 7 закладів Мінсоцполітики, 1 ЦНАП (чи віддалене місце працівника ЦНАПу).

У Міністерстві цифрової трансформації України зазначають, що соціальні заклади, підключені за кошти субвенції, отримають безкоштовний швидкісний інтернет до кінця 2022 року. Також за рахунок субвенції буде забезпечене покриття Wi-Fi-мережею.

Загалом на інтернет-субвенцію в Державному бюджеті України на 2021 році було передбачено 500 млн грн. Оскільки після опрацювання заявок були розподілені не усі кошти, то Мінцифри розглядає можливість оголошення додаткового конкурсу для розподілення коштів, що залишилися.

Варто зазначити, що Асоціація міст України ще у листопаді 2020 року звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та Міністерства фінансів України щодо передбачення у Державному бюджеті на 2021 рік фінансування заходів, спрямованих на доступність швидкісного Інтернету в сільській місцевості в обсязі, не менше передбаченого в проєкті бюджетної програми, відповідальним виконавцем якої є Мінцифри.

Забезпечення безперешкодного доступу до високошвидкісного Інтернету всіх населених пунктів (насамперед невеликих територіальних громад) та забезпечення покриття 100 відсотків сільських територій фіксованим широкосмуговим доступом до Інтернету передбачається в Державній стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, затвердженої постановою Кабміну №695, зокрема:

  • в оперативній цілі 1 "Стимулювання центрів економічного розвитку (агломерації, міста)";
  • в оперативній цілі 4 "Розвиток інфраструктури та цифрова трансформація регіонів" стратегічної цілі І "Формування згуртованої держави в соціальному, гуманітарному, економічному, екологічному, безпековому та просторовому вимірах".

Доступність швидкісного Інтернету в сільській місцевості можна забезпечити шляхом підключення закладів соціальної інфраструктури до широкосмугового доступу до Інтернету. Адже ці заходи забезпечать покриття сільських територій фіксованим широкосмуговим доступом до Інтернету, сприятимуть досягненню цілей, визначених у Стратегії, забезпечать можливість надання адміністративних послуг в онлайн режимі.

36 громад Хмельниччини отримають інтернет-субвенцію від Уряду, фото-1

Читайте також:"На перехресті вулиць Драй Хмари та Огієнка трапилася ДТП".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інтернет #субвенція #АМУ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...