• Головна
  • У Кам'янці-Подільському перевантажений та потребує закриття сміттєвий полігон
16:16, 6 травня 2021 р.
Надійне джерело

У Кам'янці-Подільському перевантажений та потребує закриття сміттєвий полігон

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

На Хмельниччині існує проблема з перевантаженістю полігонів. Зокрема, потребують розширення або закриття полігони у Хмельницькому, Кам’янець-Подільському, Нетішині, Славуті, Старокостянтинові, Шепетівці.

Відповідна інформація опублікована на сайті ОДА за результатами розгляду питання про стан поводження з відходами у Хмельницькій області.

У поводженні з побутовими відходами у Хмельницькій області переважає їх захоронення (близько 99,9% побутових відходів), частка компостування та рециклінгу залишається незначною.

Збирання побутових відходів здійснюється за допомогою контейнерної системи. Продовжується запровадження роздільного збирання побутових відходів. Роздільний збір запроваджено у 27 населених пунктах області.

Для цих цілей встановлено євроконтейнери та контейнери з металевими решітками. Роздільно збирають ПЕТ-пляшки, скло, папір, жерстяні банки та плівку. Встановлено більше 960 контейнерів для роздільного збирання.

Крім цього, із 21 полігону міст обласного значення та райцентрів усього 5 мають проєктно-кошторисну документацію (Городок, Деражня, Нетішин, Славута та смт Теофіполь) та на 21 полігон оформлено паспорти місць видалення відходів.

Досі залишається проблемним питанням незадовільний екологічний стан та незавершена паспортизація місць видалення твердих побутових відходів на території селищних та сільських рад.

Протягом 2020 року в області виявлено і ліквідовано 1756 несанкціонованих сміттєзвалищ загальною площею 19,013 га, з яких зібрано та вивезено 38,03 тис. куб. м сміття. Така ситуація повторюється щороку внаслідок неповного охоплення населення службами збирання твердих побутових відходів танизьких штрафів за порушення екологічного законодавства.

Частка населення, охопленого послугою з вивезення побутових відходів, становила 76,5 відсотка.

До речі, на території Хмельницької області нараховується 746 полігонів та сміттєзвалищ, у тому числі 21 міський (районний) полігон твердих побутових відходів, 14 селищних та 711 сільських сміттєзвалищ.

Читайте також: "По вулиці Соборній демонтують літнє кафе".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перевантаженість полігонів #закриття полігону #сміття #компостування #рециклінг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...