• Головна
  • Ватикан надав костелу у Кам'янці-Подільському спеціальні відпусти та папські привілеї
11:59, 6 травня 2021 р.
Надійне джерело

Ватикан надав костелу у Кам'янці-Подільському спеціальні відпусти та папські привілеї

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

З нагоди 650-річниці від заснування подомініканського храму Св. Миколая, єпископа Міри, у Кам’янці-Подільському Апостольська Столиця надала всім вірним індульгенцію.

Ватикан надав костелу у Кам'янці-Подільському спеціальні відпусти та папські привілеї, фото-1

Індульгенцію (повний відпуст) можна отримати за звичайних умов (перебування у стані освячуючої благодаті, відсутність прив’язаності до будь-якого гріха, прийняття Святого Причастя та молитва в намірах Святішого Отця) відвідавши цю святиню протягом Ювілейного року, який буде тривати з 9 травня до 6 грудня 2021 року, інформує КМЦ.

Центральними урочистостями, під час яких вірним буде уділене спеціальне Папське благословення і які зазначені у Декреті Апостольської Пенітенціарії це: 9 травня – Перенесення мощей святого Миколая з міста Міри до італійського Барі та 6 грудня – святого Миколая, а також головні домініканські урочистості: 8 серпня – святого Домініка та 7 жовтня - Пресвятої Діви Марії, Цариці Розарію. Цього року також згадується 450-річчя перемоги над турками під Лепанто, яку приписують саме заступництву Пресвятої Богородиці та силі молитви Святого Розарію. Варто зазначити, що у минулому у кам'янецькому костелі святого Миколая у одному з вівтарів знаходилася чудотворна ікона Матері Божої під цим титулом, яка зникла безвісти у радянський період, а у Братстві Святого Розарію мало за честь бути вписаними чимало знатних кам’янецьких католиків та громадських діячів.

Ватикан надав костелу у Кам'янці-Подільському спеціальні відпусти та папські привілеї, фото-2

Хоча перша згадка про храм датується 1370 роком, з огляду на локдаун відзначення ювілейних урочистостей було перенесено на 2021 р. Тим більш, що це співпадає з 800-літтям з дня смерті засновника ордену домініканців, святого Домініка Гусмана (1170-1221), які збудували цю святиню та опікувалися нею аж до середини XIX cт.

Ватикан надав костелу у Кам'янці-Подільському спеціальні відпусти та папські привілеї, фото-3

Про значення та перебіг Ювілейного року розповів для Католицького Медіа-Центру о. Роман Лаба OSPPE, делегат Генерала Ордену Святого Павла Першого Пустельника (Паулінів) в Україні, ченці якого тепер опікуються святинею: Великих діл Бога не забуваймо – говорить до нас Святе Писання, зокрема Книга Псалмів, але не тільки. Тому ми прагнемо йти за цим Словом і відсвяткувати 650 років з моменту консекрації храму святого Миколая в Кам’янці-Подільському. Справді хочемо подякувати Богу за всі благодаті та дари, які Він давав своїм дітям протягом цього так довгого часу. Один Він тільки знає скільки тут було навернень, скільки тут було щирих сповідей, скільки хрещень відбулося у цьому храмі. Скільки разів Боже Слово, яке тут проголошувалося, торкалися сердець тих, які його слухали.

Ватикан надав костелу у Кам'янці-Подільському спеціальні відпусти та папські привілеї, фото-4

Ювілейний рік глибоко опирається на біблійну традицію, на біблійний фундамент. У Святому Писанні у книзі Вихід та Левіт читаємо, що Ювілейний рік святкувався кожні 50 років. І головними такими благами Ювілейних років було прощення боргів та відпущення невільників на волю. І в принципі з того часу нічого не змінилося. Благодаті, які з цим роком пов’язані, стосуються власне прощення гріхів, повного відпусту, а також досвідчення свободи дітей Божих, яку може подарувати тільки Ісус Христос Воскреслий.

Тому вдячні Апостольському Престолові за цей привілей та за цю чудову можливість. Хоча ювілей сам хронологічно випадав на 2020 рік, але з огляду на різні карантинні обмеження ми не могли його відсвяткувати. Тому з дозволу Апостольської Столиці робимо це в 2021 році.На кінець хотів би запросити всіх католиків у зручний для них час стати паломниками до нашої святині, щоб отримати цю благодать відпусту. Пригадаю, що всі паломники, відвідувачі цього храму, звичайно і також парафіяни, зможуть отримати повний відпуст за звичайних умов під час Ювілейного року від 9 травня по 6 грудня 2021 р.

Читайте також: "Молодиків, які зривали квіти на клумбі в центрі Кам'янця, притягнуть до відповідальності".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#річниця #подомініканський храм #єпископ #апостольська столиця #індульгенція #молитва #гріх #причастя #ікона
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...