• Головна
  • Передвиборчі програми нардепів vs післявиборча дійсність. Ігор Марчук
10:51, 12 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Передвиборчі програми нардепів vs післявиборча дійсність. Ігор Марчук

Фото: ГО "Жіночий Антикорупційний Рух"

Фото: ГО "Жіночий Антикорупційний Рух"

Йдучи на вибори до Верховної Ради України в 2019 році, кожен із кандидатів пропонував виборцям свою передвиборчу програму. Минуло понад півтора року. І, як з’ясувалося, упродовж цього часу депутати, які здобули перемогу в семи виборчих округах Хмельниччини, по-різному ставилися до виконання передвиборчих обіцянок, що стосувалися їхніх округів: хтось систематично працював задля виконання взятих на себе зобов’язань, а хтось поки відкладав їх реалізацію.

Тож що відомо про те, як втілюють у життя свої обіцянки нардепи, яким вдалося отримати заповітні мандати, переконавши мешканців мажоритарних виборчих округів Хмельниччини в своєму прагненні поліпшити їхнє життя? Чи спрямовані законодавчі ініціативи парламентарів, їхні запити, публічні заяви на виконання передвиборчих декларацій?  Громдська організація "Жіночий Антикорупційний Рух" досліджувала дані питання.

Член фракції партії "Слуга народу" Ігор Марчук, обраний у 193 виборчому окрузі Хмельниччини, задекларував у своїй передвиборчій програмі цілу низку обіцянок, що стосуються виборців його округу. Зокрема, він давав слово:

  • сприяти створенню вільної економічної зони у Кам’янці-Подiльському;
  • створювати умови для відновлення та розвитку міської інфраструктури та інфраструктури районів Кам’янець-Подiльського та Новоушицького районiв;
  • взяти під власний контроль проведення медичної реформи в закладах охорони здоров’я округу;
  • добиватися від уряду будівництва нових та ремонту існуючих доріг за принципом прозорості та надійності;
  • забезпечити можливість отримання адміністративних послуг від органів державної влади та їх представників із застосуванням провідних інформаційних технологій;
  • забезпечення можливості безкоштовного доступу до мережі інтернет у будь-якій точці міста;
  • підвищувати якість професійної освіти, її розвиток, створювати умови для забезпечення працевлаштування випускників навчальних закладів.

Законотворча діяльність і наявні на сайті Верховної Ради запити не дають відповіді на питання, чи робить якісь кроки до реалізації своїх передвиборчих обіцянок народний обранець. Певною мірою дотичними до пункту програми про контроль проведення медичної реформи можна назвати проєкт закону про внесення змін до статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я (щодо пільг та підвищення оплати праці професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров'я) та депутатський запит щодо розробки та впровадження державної стратегії з підтримки та лікування хворих із рідкісними (орфанними) захворюваннями та необхідності запуску Національного реєстру хворих на рідкісні (орфанні) захворювання.

Водночас у звіті про рік роботи Ігор Марчук повідомив про залучення субвенцій на реконструкцію інфраструктурних об’єктів, придбання медичного обладнання, будівництво доріг на окрузі. Дописи про залучення коштів на об’єкти інфраструктури та дороги можна побачити також на сторінці депутата в фейсбуці Слуга Народу - Марчук Ігор Петрович - Округ 193.

Передвиборчі програми нардепів vs післявиборча дійсність. Ігор Марчук, фото-1

Крім того, Ігор Марчук максимально голосує за ініціативи, що мають на меті реалізацію медичної реформи, послідовно – за політику реформування освіти та якісне управління дорожнім фондом.

Треба додати, що, за інформацією ресурсу "Слово і Діло", який відстежує виконання обіцянок народними депутатами, проаналізовані передвиборчі заяви обранців від мажоритарних округів Хмельниччини наразі визначені як такі, що перебувають "у процесі".

Насправді, минуло не так багато часу, щоб вимагати від депутатів остаточного звіту про виконання обіцянок. Зрозуміло, що фактор пандемії значною мірою скорегував плани парламентарів, що представляють Хмельниччину. Проте з аналізу видно, що деякі нардепи уже з перших днів у Раді систематично працюють задля виконання взятих на себе ще напередодні виборів зобов’язань, корелюючи з ними і свою законотворчу діяльність, і роботу з виборцями. Натомість інші депутати зосереджують увагу на питаннях, про які в програмі не йшлося, або ж поки відкладають реалізацію деяких обіцянок. До того ж, як засвідчив аналіз, нерідко парламентарі помилково вбачають своє основне призначення у так званому залученні коштів на округи.

Та наостанок все ж не зайве нагадати народним обранцям, що написаного сокирою не вирубаєш, а свого слова бажано дотримуватись, позаяк наприкінці каденції про невиконані обіцянки можуть згадати навіть ті виборці, які не звикли читати передвиборчі програми перед тим, як ставити позначку навпроти прізвища у виборчому бюлетені.

Читайте також:"Вакцинація у Центрі сімейної медицини".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ігор Марчук #депутат #нардеп #обіцянки #Верховна Рада #округ 193
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...