• Головна
  • Кам’янець-Подільському відділенню інвазивної кардіології та інтервенційної радіології - 2 роки
11:06, 1 квітня 2021 р.

Кам’янець-Подільському відділенню інвазивної кардіології та інтервенційної радіології - 2 роки

Колектив КНП ХОССЦ

Колектив КНП ХОССЦ

1 квітня 2019 року, з метою наближення високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги до мешканців Хмельницької області, в м. Кам’янці-Подільському, на базі міської лікарні почало роботу відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр".

Тут надають повний спектр невідкладних кардіологічних процедур при серцево-судинних захворюваннях – коронарографії, стентування, оклюдери, імплантація кардіостимуляторів та інші втручання на серці та судинах мешканцям міста Кам’янець-Подільського, Кам’янець-Подільського, Чемеровецького, Дунаєвецького та Ново-Ушицького районів.

Про роботу відділення та плани на майбутнє розповідає завідувач Дмитро Петрук:

На сьогодні відділення оснащене абсолютно усім необхідним, маємо сучасний ангіограф, обладнання у самій катетерезаційній лабораторії. Пацієнти із гострим інфарктом забезпечені безкоштовними стентами. За два роки ми провели майже пів-тисячі черезшкірних коронарних втручань. З жовтня 2020 року надаємо цілодобову допомогу пацієнтам з гострим інфарктом міокарду, щомісяця рятуємо близько 15-20 таких пацієнтів. Щодо планів – плануємо не зупинятися на досягнутому, вдосконалюватись, опановувати нові методики лікування і надавати необхідну допомогу якомога більшій кількості кам’янчан, які цього потребують.

Головний кардіохірург Хмельницької області, директор КНП ХОССЦ Андрій Кланца пояснює:

Інтервенційна кардіологія передбачає втручання на серці, реперфузія – відновлення кровопостачання різних органів і систем. Центри, які надають таку специфічну медичну допомогу мають бути у межах годинної доставки хворого з гострим інфарктом міокарду та плюс ще одна година на виконання процедури стентування. Якщо, до прикладу, пацієнт у такому важкому стані знаходиться у Дунаєвецькому районі, а його потрібно доправити у Хмельницький і надати допомогу – у дві години вкластись практично неможливо.

Тож, спільно з обласним департаментом охорони здоров’я, в рамках реорганізації кардіологічної та кардіохірургічної допомоги, втілюємо ідею створення реперфузійних центрів у віддалених від обласного центру районах. В найближчих планах створення аналогічного центру на півночі області, у м. Нетішині. Будьте здорові!

Читайте також:"100 днів роботи голови Хмельницької ОДА Сергія Гамалія".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ХОССЦ #кардіологія #інвазивна кардіологія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...