• Головна
  • Асоціація міст України вимагає збільшити частку ПДФО для місцевих бюджетів
09:25, 9 березня 2021 р.

Асоціація міст України вимагає збільшити частку ПДФО для місцевих бюджетів

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

Громадам необхідні ресурси не лише для фінансування видатків та делегованих повноважень. Важливо, щоб у місцевих бюджетах залишалося достатньо коштів для розвитку: розбудови інфраструктури, соціальної сфери, мережі освітніх та медичних закладів і іншого. Гарним стартом для цього може стати збільшення ПДФО.

Зараз частки цього податку складають: 60% залишаються у бюджетах громад, 15% у бюджет області, а 25% йде для наповнення державного бюджету. Однак, АМУ наполягає, що частка податку на доходи фізичних осіб для місцевих бюджетів має складати 80%, інформує Хмельницьке регіональне відділення Асоціації міст України.

Здебільшого у структурі власних доходів загального фонду бюджетів найбільша питома вага належить податку на доходи фізичних осіб. До прикладу, у 2020 році він склав 63,4% для Хмельницького, а це - 1 228,4 млн грн. Для порівняння інші суми наповнення бюджету: єдиний податок – 318,5 млн грн (16,4%), плата за землю 158,1 млн грн (8,2%), акцизний податок з пальним – 152,3 млн грн ( 7,9%).

Ми запропонували абсолютно чесну схему. Все можна розписати й закріпити законом. Той-такипільговий проїзд. Приймайте закон — є обов'язкові категорії пільговиків, решта —на розсуд місцевої влади, в якої на це є 3% ПДФО. Вона вирішить сама, возити їй пільговиків чи годувати дітей у школі, виходячи зі своїх можливостей та думкигромад. Як це й відбувається на Заході. Ви віддали п'ять ПТУ обласному центру? Гаразд,хай у мене буде 2% ПДФО на ПТУ, і якщо я його нормально утримую й розвиваю, то мої 2% згодом коштуватимуть не 100 гривень, а всі 300. Бо люди випустяться, підуть працювати і формувати ринок праці. Ви мені віддали непедагогічний персонал? Гаразд, я все оптимізую, тільки розпишіть мені під це ще 2% ПДФО. І знаєте, що я зроблю? Я підвищу їм зарплату, й до мене повернеться частина ПДФО. Так почнуть працювати чесні й прозорі економічні інструменти. Місцева економіка тягне всю державу. Бюджетна децентралізація врятувала цю країну під час війни. Ви відібрали в місцевої владипайову участь у будівництві, — забудовники тепер не платять місцевим радам. Але коли він будує, його робітникиплатять ПДФО, — то не треба нам цього повертати. Тобто я зараз калькулюю, як можуть розбиватися ці 80% ПДФО. Тепер найсмачніше для Мінфіну. У місцевого самоврядування в Податковому кодексі, крім головних податків (ПДФО, єдиний податок, земля) є купа додаткових джерел. То забирайте за 10% ПДФО усі свої акцизи — на паливо, алкоголь і тютюн, а це 15 мільярдів гривень. Зате угромади прийде інвестор, бо це—робочі місця і, знову-таки, ПДФО. Ось у чому суть цих 80% ПДФО, - аргументував позицію Асоціації міст України Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Асоціація міст України вимагає збільшити частку ПДФО для місцевих бюджетів, фото-1

Нагадаємо, голова Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України, міський голова Хмельницького Олександр Симчишин наголошував на необхідності збільшення ПДФО для місцевих бюджетів підсумовуючи свою участь у засіданні Ради розвитку громад та територій під головуванням Президента України, що відбулась 25 лютого у місті Києві.

Читайте також:"Перше засідання регіонального відділення Асоціації міст України".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, як тільки це стане можливим.
19,4%
Ні, я проти вакцинації.
40,8%
Так, але лише після того, як буде підтвердження, що вакцина безпечна.
34,0%
Важко відповісти.
5,8%
#ПДФО #асоціація міст #АМУ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...