• Головна
  • Як проходить дистанційне навчання у Кам'янці-Подільському
23:28, 13 січня 2021 р.

Як проходить дистанційне навчання у Кам'янці-Подільському

На фото: Олександра Усова, ЗОШ №17. Фото: "3849.com.ua"

На фото: Олександра Усова, ЗОШ №17. Фото: "3849.com.ua"

З 11 січня здобувачі освіти Кам’янця-Подільського розпочали навчання в умовах посилених карантинних обмежень, за умовами якого відвідування закладів освіти, крім дитячих садків, заборонене.

Школи міста в організації освітнього процесу у дистанційному форматі керувались наказом МОН від 25.04.2013 року №466 "Про затвердження Положення про дистанційне навчання", наказом МОН від 08.09.2020 року №1115 "Деякі питання організації дистанційного навчання" та листом МОН від 02.11.2020 року №1/9-609 "Щодо організації дистанційного навчання".

З 11 січня розпочався другий семестр навчання і розпочався він цього року нетрадиційно з дистанційного навчання - це пов’язано з оголошеним локдауном. Ми готували навчальні заклади до цього вже упродовж довгого періоду починаючи ще з першої хвилі карантину. Навчальні заклади вибирали ті платформи, які, на їхню думку, найбільш ефективні для роботи. Дехто використовує не одну, а дві, три платформи під час проведення занять. Багато хто працює з цими платформами у класі, багатьом вчителям треба для викладення матеріалу і класна дошка, де висвітлюється інформація. Тобто третій день в дистанційному форматі відбувається у робочому режимі. Всі технічні нюанси у процесі роботи виправляються, коригуються, - коментує начальник управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради Сергій Мельник.

Взаємодія між педагогами та учнями у форматі дистанційного навчання відбувається зі застосуванням інтерактивних освітніх платформ, електронної пошти, форумів, соціальних мереж тощо.

Ми надіємось тільки на тісну співпрацю з батьками, тому що не всім дітям дається легко дистанційне навчання, - додає Сергій Васильович.

Варто зазначити, що учням та батькам не потрібно забувати, що дистанційне навчання оцінюється за видами оцінювання та критеріями МОН.

Заклади освіти у рамках власної автономії керуючись рішенням педагогічної ради визначили форми дистанційного навчання, обрали конкретні електронні платформи, онлайн форми та інструменти за допомогою яких організували процес дистанційного навчання (Moodle, Classroom, Zoom тощо). Вчителі самі визначають доцільність синхронного чи асинхронного режимів роботи з учнями.

Для учнів, які не мають технічного забезпечення та доступу до мережі Інтернет, або не можуть бути учасником дистанційної роботи, за станом здоров’я, використовується телефонний, поштовий зв’язок та інші способи комунікації.

Дистанційне навчання здійснюється із дотриманням усіх санітарних норм.

З 1 січня вступив у дію новий санітарний регламент для закладів загальної середньої освітив, відповідно якого визначено рекомендації щодо проведення таких онлайн уроків. Тому хочу наголосити на тому, що урок триває 45 хвилин, але робота з комп’ютером (робота з технікою) під час такого дистанційного навчання триває від 10 до 20 хвилин залежно від вікової категорії. Далі матеріал який подається повинен опрацьовуватись дітьми самостійно. Тобто вчитель дає завдання на самостійне опрацювання. Але урок 45 хвилин, тому що багато хто каже, що дистанційне навчання передбачає зменшення тривалості уроку до 10 хвилин, - пояснив Сергій Васильович.

Начальник управління відмітив складність роботи в режимі дистанційного навчання для педагогів:

Звичайно, дистанційне навчання дає велике навантаження на педагогічних працівників і їхня робота це перш за все величезна праця, тому, багато хто і після проведених уроків надає додаткові індивідуальні консультації.

Садки працюють у звичному режимі, відповідно впровадженого локдауну, методичних рекомендацій, рішення обласної комісії з питань ТЕБ та НС - заклади дошкільної освіти працюють у звичному режимі. Станом на сьогодні у нас 50% відвідування в дошкільних навчальних закладах.

Якщо взяти статистику захворюваності, то на цей час, вона не перевищує рівня минулого, позаминулого років, - додав Сергій Васильович.

Завтра, 14 січня, відбудеться виробнича нарада з керівниками закладів освіти в онлайн режимі для обговорення та контролю проведення дистанційного навчання у школах міста, внесення корективів, врахування зауважень.

Читайте також:"Вартість обідів та сніданків у школах та садках Кам'янця-Подільського".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#освіта #дистанційне навчання #карантин #школи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Оперативна інформація про COVID-19 (коронавірус) на території міста Кам'янець-Подільський та Кам'янець-Подільського району. "3849.com.ua" працює для вашої безпеки.
live comments feed...