• Головна
  • Колектори будуть "вибивати" кошти по-новому
12:10, 27 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Колектори будуть "вибивати" кошти по-новому

Фото: "Протокол"

Фото: "Протокол"

Нацбанк планує принципово оновити підходи до регулювання роботи колекторських компаній в Україні.

За словами заступниці Голови НБУ Катерини Рожкової, зараз регулятор опрацьовує з колегами з профільного комітету Верховної Ради законопроєкт, який врегулює діяльність колекторських компаній. Повідомляє пресслужба НБУ.

У цьому проєкті закону для колекторської компанії з'явиться вимога з дотримання нею правил етичної поведінки з боржником. Також заплановано напрацювати кодекс етичної поведінки для небанківських фінансових установ. У разі порушення колектором правил етичної поведінки будуть передбачені заходи впливу та санкції, в тому числі виключення з Реєстру колекторських компаній.

Поява Реєстру колекторських компаній стане однією із ключових запланованих змін для ринку, зазначають у НБУ. У ньому буде систематизований перелік установ, які можуть здійснювати колекторську діяльність, а виключення з Реєстру означатиме заборону банкам і фінансовим компаніям укладати договори з виключеною установою, призведе до визнання небездоганною ділової репутації власників істотної участі та керівників строком на 1 рік та заборони протягом року займатись колекторською діяльністю.

Виключення з Реєстру є одним із запланованих заходів впливу НБУ у відповідь на незаконні колекторські дії, до якого регулятор може вдатись у разі, якщо учасник ринку не реагує на письмові вимоги та штрафні санкції за порушення вимог законодавства при взаємодії з боржником.

Національний банк установить додаткові вимоги з етичної поведінки по відношенню до боржника для кредиторів, у тому числі в частині контролю дій залучених колекторських компаній і надання рекомендацій для усунення порушень. Також буде описано підходи до взаємодії колекторських компаній з боржниками.

Найближчим часом Нацбанк планує розробити методичні рекомендації щодо етичної поведінки при здійсненні колекторської діяльності, запропонує всім учасникам ринку повідомити про дотримання етичної поведінки та оприлюднить перелік установ, які повідомили про дотримання таких правил, на сайті НБУ.

Національний банк закликає колекторські компанії переглянути свої підходи до роботи з повернення проблемної заборгованості і почати перебудовувати свою діяльність.

Читайте також: "Кам'янець отримає для придбання житла родинам атовців понад 6 млн грн".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Моя вага не змінилась.
22,4%
Я схудла.
23,5%
Поправилась від 1-3 кг.
43,9%
Поправилась від 3-5 кг.
8,2%
Поправилась від 5-10 кг.
2,0%
Поправилась на понад 10 кг.
0,0%
#нацбанк #колекторські компанії #законопроєкт #кредит
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...