• Головна
  • Мінімальну зарплату збільшено до 5 тисяч гривень
15:03, 26 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Мінімальну зарплату збільшено до 5 тисяч гривень

Фото: "pmg.ua"

Фото: "pmg.ua"

25 серпня 2020 року Верховна Рада Україна підтримала в цілому законопроєкт №3963 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік".

Він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Але, швидше за все, це відбудеться ще у серпні або не пізніше 1 вересня 2020 року. Повідомляє пресслужба Кам'янець-Подільської міської ради.

Законом передбачено поетапне збільшення мінімальної заробітної плати та встановлення її з 1 вересня 5 000 гривень у місячному розмірі (зростання на 5,9%):

  • у місячному розмірі – 5000 грн (зараз 4723 гривні);
  • у погодинному розмірі – 29,2 грн (зараз 28,31 гривні).

Водночас розмір прожиткового мінімуму цей Закон не змінює. Востаннє він змінився 1 липня 2020 року.

Отже, з вересня 2020 року в оплаті праці зміниться таке:

1. Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну норму праці не може бути нижчим за 5000 грн. При цьому місячний оклад може бути меншим (але не менш за 2102 грн), та в такому випадку працівнику доведеться доплачувати різницю. У результаті нараховано йому може бути не менше, ніж 5000 грн за місяць.

2. За годину тарифна ставка не може бути меншою за 29,20 грн. Отже, якщо в штатному розкладі, трудовому договорі, положенні про оплату праці тощо, передбачено меншу ставку – в ці документи треба буде вносити зміни.

3. Понад мінімальний розмір оплати праці працівнику можуть нараховуватися лише доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

4. Якщо працівник не виконав місячну норму праці, то така гарантія, як мінімальна заробітна плата, надається йому пропорційно фактично відпрацьованому часу.

5. Будь-які суми середнього заробітку не враховуються до заробітної плати для забезпечення її мінімального рівня.В Уряді наголошують, що загалом запропоновані зміни стимулюватимуть зростання споживчого попиту, забезпечать детінізацію "сірих" зарплат.

Це дозволить підвищити надходження до бюджету Пенсійного фонду, зміцнити стабільність бюджетної та пенсійної системи, а також поліпшить захист трудових і соціальних прав громадян.Завідувач відділу контролю за дотриманням законодавства про працю В. Міхальський

Читайте також: "На Кам'янеччині рятувальники ліквідовували наслідки негоди".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Моя вага не змінилась.
22,4%
Я схудла.
23,5%
Поправилась від 1-3 кг.
43,9%
Поправилась від 3-5 кг.
8,2%
Поправилась від 5-10 кг.
2,0%
Поправилась на понад 10 кг.
0,0%
#Верховна Рада #законопроєкт #заробітня #плата #мінімальна зарплата
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...