• Головна
  • Обов'язки щодо забезпечення та використання робочого одягу, взуття та ЗІЗ
Новини компаній
14:13, 20 серпня 2020 р.

Обов'язки щодо забезпечення та використання робочого одягу, взуття та ЗІЗ

Новини компаній

Якщо під час конкретних робіт можливо усунути небезпеку та забезпечити безпеку та здоров'я працівників шляхом використання засобів індивідуального захисту - роботодавець повинен визначити види таких заходів та підібрати спецодяг від компанії АНВІ ГРУП на сайті https://anvigroup.ua/spetsobuv/, необхідний для використання, звертаючи увагу на його відповідний вибір з точки зору найбільш ефективного захисту від загроз.

Зобов'язання роботодавців та службовців

Роботодавець зобов’язаний безкоштовно надати працівникові засоби індивідуального захисту - якщо вони необхідні для захисту від впливу небезпечних та шкідливих факторів у робочому середовищі, через умови виконання роботи, тобто в ситуації, коли:

  • власний одяг працівника може бути пошкоджений або сильно забруднений,
  • існують певні технологічні, санітарні або санітарно-гігієнічні вимоги.

Під забезпеченням засобів індивідуального захисту, робочого одягу та взуття слід розуміти передачу їх працівникам для використання на робочому місці. Це означає, що роботодавець не може вимагати від працівників придбати засоби індивідуального захисту, спецодягу та взуття.

Індивідуальні засоби захисту повинні використовуватися в ситуаціях, коли небезпек не вдається уникнути або не можна в достатній мірі обмежити колективними заходами захисту (наприклад, вентиляцією, заходами щодо зниження шуму, пристроями безпеки), або відповідною організацією роботи. Тому насамперед потрібно прагнути забезпечити такі умови робочого середовища, за яких фактори, що виникають у робочому середовищі (небезпечні чи шкідливі для здоров’я), не становлять загрози безпеці та здоров’ю працівників.

Особа, яка керує працівниками, також зобов’язана дбати про ефективність засобів індивідуального захисту та їх використання відповідно до їх цільового призначення. З іншого боку, працівник зобов'язаний користуватися призначеними засобами індивідуального захисту, а також робочим одягом та взуттям відповідно до їх призначення.

Роботодавець не може дозволити працівникові працювати без засобів індивідуального захисту, а також робочого одягу та взуття, необхідних для використання в певній посаді (відповідно до встановленої таблиці стандартів розподілу засобів індивідуального захисту, робочого одягу та взуття).

Роботодавець зобов’язаний забезпечити, щоб особисті засоби захисту, одяг та взуття, якими користуються працівники, мали захисні та функціональні властивості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...