• Головна
  • Скільки коштів витрачають кам'янчани на кавування?
Голос міста!
14:17, 5 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Скільки коштів витрачають кам'янчани на кавування?

Голос міста!
Фото: "vsim.ua"

Фото: "vsim.ua"

Якщо ви не уявляєте свій день без чашечки кави вранці або ж на роботі, то в цьому плані ви не самотні.

Згідно з дослідженнями, наша країна є одним з рекордсменів споживання кави, а більше ніж 80% українців споживають щонайменше одну чашку кави на день.

Команда сайту "3849 com.ua" у робриці Голос міста провела опитування серед мешканців Кам'янця-Подільського та дізнатися наскільки мешканці "кавові". Опитування тривало з 15.07-30.07, участь взяло 83 респондента.

  • 22,9% кам'янчан стверджують, що купують лише одну каву на день. За підрахунками, в місяць - 620 грн.
  • 19,3% жителів зазначило, що купуть 2-3 кави на день. За підрахунками, в місяць дві кави - 1 240, а три кави (1 860).
  • 45,8% смакують каву вдома або ж на роботі.
Скільки коштів витрачають кам'янчани на кавування?, фото-1

А тепер перейдемо щодо переваг та недоліків всесвітньо вживаного напою.

Кавова терапія як профілактика від недугів. Група учених Гарвардського університету виявила, що чоловіки, які випивали шість або більше чашок кави на день, на 60% рідше хворіли на агресивну форму раку простати. При чому позитивні результати спостерігали навіть у тих чоловіків, які споживали лише одну чашку кави на день. У таких учасників експерименту рак діагностували на 30% рідше, ніж у чоловіків, які зовсім не пили кави. 

Кава корисна і для жінок. Шведські вчені нещодавно виявили, що п’ять, або більше чашок кави на день, можуть захистити жінок від однієї з найагресивніших форм раку грудей. Кава, як броколі та чорниці, містить чимало антиоксидантів. До того ж у каві є ще один елемент із складною назвою - "метилпиридин". Саме цей елемент, а не кофеїн, допомагає зупинити рак товстої кишки:Та попри всі переваги, кава – ще не панацея від усього. Неврози, підвищене серцебиття та безсоння – ось що може очікувати затятих кавоманів.

Кава підвищує тиск і шкідлива для серця. З кавою радять бути обережним людям, які страждають на гіпертонію, - вона підвищує артеріальний тиск. Крім цього італійські дослідники виявили, що у людей з підвищеним тиском цей напій може викликати гіпертонію.

Дві-три чашки кави, звичайно, не заподіють особливої шкоди, а ось пити її відрами не варто. Кава викликає безсоння Кава стимулює нервову систему.

Проте тут треба бути дуже обережним, оскільки підвищена кількість кофеїну викликає нервозність і безсоння. Тому увечері краще обмежити себе в каві. Хоча є і такі люди, на яких напій діє краще снодійного. Кава залишає наліт на зубах Якщо ви відмітили, у кавоманів не дуже білі зуби. Какао-масла і важкі вуглеводи кави, а також цукор сприяють появі жовтого нальоту на зубах. Але жовтизна від кави неприємна тільки з естетичної точки зору - карієс або хвороби ясен напій не викликає.

Кава підвищує рівень холестерину. Кафестол (cafestol), який міститься в каві, значно підвищує рівень холестерину в крові. Більше всього цього кафестола в каві-еспресо, кави, приготованої в кавнику типу "French press" (французький прес), і "кави по-скандинавськи" (таку каву варять із зерен, обсмажених на натертій часником сковорідці). Голландські учені встановили, що вживання п`яти чашок кави по-французьки в день протягом чотирьох тижнів підвищує рівень холестерину в крові на 6-8%. До речі, в каві без кофеїну теж є кафестол.

Кава викликає залежність. Кофеїн - наркотик. Він діє на мозкові зони задоволення. Вегетососудинна система кавомана залежить від ароматного напою, а тому відмовляється повноцінно працювати без порції допінга. Людина, що підпала під вплив кави, без уранішньої чашки улюбленого напою відчуває себе пригніченою, не в силах чинити опір сонливості, має проблеми з тиском, часто страждає головними болями.

Читайте також: "У Кам'янці створили петицію щодо комунальних послуг".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кава #гроші #здоров'я #опитування #кошти #залежність #Голос міста
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...