15:23, 22 червня 2020 р.
Надійне джерело
Чому затоплює ринок у Кам’янці-Подільському?
Фото: "3849.com.ua"
Чому ринок, пр. Грушевського та Князів Коріатовичів затоплює та скільки влада виділяє на чистку водозливних мереж міста. На ці питання відповість - директор департаменту ЖКГ та депутат міської ради - Бабчинський Олександр Васильович.
Розпочнемо із фундаменту. Початок побудови водозливних мереж припадає на кінець 70-х - початок 80-х років 20 століття. В той час кількість житлових будинків, кількість вулиць із твердим покриттям, тротуарів та дворів була в половину менша. Відповідно, розрахунки того часу не співпадають із потребами сьогодення. Така ситуація не тільки у Кам’янці-Подільському, а й по Україні загалом. Кількість води велика, а водозливні мережі не справляються.
Наприклад, в умивальнику включити кран – вода одразу сходить в раковину. А, якщо паралельно з краном лити відро води. Звісно, вода не встигатиме проходити в отвір. Причиною цього є відносно невеликий отвір для стоку.
Аналогічна ситуація водозливною мережею у Кам’янці-Подільському. Для того, щоб ринок не топило необхідно мережу довжиною декілька кілометрів від ринку до Царського села, де відбувається скид води міста - замінити. Також необхідно самий діаметр труби збільшити вдвічі, для того, щоб вся ця кількість води мала можливість сходити без потопів.
Друга проблема, коли будували по пр. Грушевського водозливну мережу, то встановили не трубу для стікання води, а метрові кільця без пазів. Взагалі, вони мають бути десятиметрові із спеціальними пазами, що входять одна в одну. Під час будівництва зробили кільця, що призначені для криниці. Тому, під рухів грунту, кільця зміщуються і діаметр їх зменшується. А це у свою чергу зашкоджує доцільному стіканню води.
Ринок, пр. Грушевського і Князів Коріатовичів – це одна площина, тобто, якщо на проспекті вправно працювала мережа, могла одразу приймати усю кількість води, яка надходить, то потопів на ринку – не було б. А в реальності виходить, що рівень води піднімається, відповідно вона йде в сторону ринку. А частина ринку та автовокзалу – це найнижча точка у Кам’янці. За словами корінних мешканців міста, на цій території взагалі були болотяні грунти. Тому, коли підсушили землю та провели мережу, ніхто не думав, що проблема стоку води постане одразу у 90 роках.
Тому, кожного року навесні із міського бюджету виділяється 600 000 тисяч гривень на чистку водозливних мереж Кам’янця-Подільського.
А для того, щоб замінити дану водозливну мережу, за підрахунками вийде у сумі більше, ніж 10 мільйонів гривень. Сподіваємося, що найближчим часом влада виділить відповідні кошти на вирішення цієї проблеми.
Читайте також: "На Кам'янеччині на річці Смотрич потонула людина".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Чи цікаво вам було б читати новини сайту "3849.com.ua" у месенджері Вайбер?
проголосувало 19 відвідувачів
Так, для мене це зручний канал комунікації.
42,1%
Ні, я підписаний/на на Телеграм-канал, мене все влаштовує.
15,8%
Читаю новини безпосередньо на сайті.
36,8%
Переглядаю інформацію сайту через соціальну мережі Фейсбук, Твіттер.
0,0%
Слідкую за контентом у соціальній мережі Інстаграм.
5,3%
Останні новини
13:50
Вчора
20:56
16 січня
Оголошення
20:16, 9 січня
12:41, 15 січня
4
16:41, 10 січня
live comments feed...
Коментарі