• Головна
  • Фестивалі в умовах пандемії: "Республіка" запрошує до Кам'янця-Подільського
12:21, 13 травня 2020 р.
Надійне джерело

Фестивалі в умовах пандемії: "Республіка" запрошує до Кам'янця-Подільського

Фото: "funtime.kiev.ua"

Фото: "funtime.kiev.ua"

"Respublica FEST" планують провести враховуючи сучасні вимоги.

Через пандемію коронавірусу в усьому світі масово скасовують щорічні фестивалі. В Україні частину масштабних фестивалів вже перенесли на наступний рік, або ж проведуть в обмеженому режимі. Водночас організатори "Республіки" не втрачають оптимізму та активно готуються до ювілейного, десятого фестивалю.

Останніх кілька років "Respublica FEST" відбувається двічі на рік у різних містах – в Хмельницькому й Кам’янці-Подільському. Аналогічно планувалося і цьогоріч. Проте світова пандемія внесла корективи у фестивальне життя нашого краю – "Республіка" пройде, але лише у Кам’янці-Подільському, зазначає видання "Є".

В обласному центрі у 2020 році фестиваль скасували. За словами засновника та організатора "Respublica FEST" Андрія Зоїна, у Хмельницькому він не можливий цього року.

За прогнозами, масові заходи до вересня будуть точно заборонені, а потім, певно, будуть обмеження по кількості людей на майданчиках. У Хмельницькому ми не можемо зробити з великого парку окремих 5-7 майданчиків, які будуть розділяти людей. Натомість у Кам’янці фортеця вже сама розділена на різні простори, на яких при умові обмежень до 200-300 людей на майданчику, можна все зробити. Це саме той формат "Республіки", який там і був раніше, де ми використовували тунелі, двори, фортецю, вали, - пояснює Андрій Зоїн.

Традиційно на фестивалі демонструватимуть різні напрямки музики і мистецтва.

Цьогорічна "Республіка" запланована на 25-27 вересня. Звісно, враховуючи нинішню ситуацію, фестиваль пройде у незвичному форматі. Організатори розглядають кілька варіантів проведення фесту. Один з них - якщо влада обмежить кількість людей на масових заходах, "Республіка" частково перейде в онлайн.

Будемо рахувати людей на локаціях і більше допустимої норми не пускатимемо. Або продумаємо бронювання на сайті. В Берліні так роблять. Людина завчасно натискає клік, і обирає якого артиста хоче послухати під час фестивалю. Все буде згідно установок МОЗ, з санітайзерами та масками, - говорить Андрій. - Це варіант часткового онлайну. Якщо, до прикладу, буде дозволено по триста людей на майданчику, а таких локацій буде вісім, фестиваль зможуть відвідати дві з половиною тисячі людей. А охочих може бути і десять тисяч. Тому ми зараз спілкуємося з кількома кампаніями, які займаються розробкою додатків віртуальної реальності. Хочемо створити застосунки, які дозволять не просто дивитися концерт онлайн, бо це нецікаво, а вони будуть максимально наближені до фестивалю. Ми зараз розробляємо так званий "віртуальний аватар".

Як пояснює організатор "Respublica FEST", "аватаром" буде волонтер, який знаходиться на фестивалі. У нього на голові буде камера та навушники.

Онлайн відвідувач обирає собі "аватара", який з ним працюватиме. Волонтер виконуватиме вказівки фестивальника. Наприклад, йому може бути сказано: "іди на головну сцену", "повернись на право", "іди в наметове містечко". Через об’єктив камери на голові "аватара" користувач додатку все бачитиме, ніби це він перебуває на місці, - каже Андрій Зоїн. – Ми написали цей проєкт і можемо отримати грант. Ми вже увійшли у 20 кращих проєктів музичної індустрії. 26 травня відбудеться фінал, максимальна сума, яку можна там виграти – 25 тисяч доларів. А компанії, які можуть розробити такого аватара, оцінюють роботу в районі 15 тисяч доларів. Можливо, саме цей "аватар" і врятує події цьогорічного літа.

Фестиваль планують провести на кількох різних майданчиках.

У випадку, якщо масових заходів не буде дозволено зовсім, фестиваль відбудеться у повноцінному онлайн-режимі.

Якщо буде лише онлайн-версія фестивалю, тоді будемо робити велику кількість цих аватарів. Музика все рівно буде так само у фортеці. Не буде глядачів, а будуть волонтери, які ходитимуть. Ми запишимо кожного артиста, буде багато стрімів, але це менш цікаво. Коли артист грає хоча б для ста людей, він може передавати якісь емоції, у пустий зал такого не буде, - додає фестивальник.

Не виключають на "Республіці" й виступів закордонних артистів. Музикантам з далеких країн, які не зможуть прилетіти, увімкнуть онлайн-трансляцію і вони гратимуть з своїх міст. Водночас музиканти з сусідніх країн зможуть виступити на фестивалі, якщо буде відповідний дозвіл.

Читайте також:"Ситуація з COVID-19 у Хмельницькій області станом на 12 травня".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Коронавірус - це...
проголосувало 87 відвідувачів
Глобальна змова
29,9%
Вигадка
3,4%
Реальна епідемія
62,1%
Не знаю, але боюсь
2,3%
Важко відповісти
0,0%
Інше
2,3%
#пандемія #Республіка #фестиваль #музика #культура
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...