Реклама
22:09, 28 грудня 2019 р.

Великий мінус корупції

Реклама
Похожее изображение

Похожее изображение

Корупція, як феномен, знайома людям ще з давніх часів.Це не одне з найстаріших, але і вже не молоде явище соціальної дійсності.Ось уже більше ніж сім століть, як стверджують історики, людство досить успішно бореться з цим злом.Але і на початку третього тисячоліття нам, людям, поки не вдалося викорінити корупцію в повному розумінні цього слова. Багато разів ми чули що корупція в Китаї майже відсутня, що вони її побороли, але це далеко не так!

Що ж таке корупція?Згідно з енциклопедією, корупція — це "використання державними службовцями (чиновниками) і представниками органів державної влади займаного ними положення, своїх службових прав і владних повноважень для незаконного збагачення, отримання і використання матеріальних переваг і інших благ, як в особистих, так і в корисливих цілях ".

Великий мінус корупції в тому, що вона завдає шкоди державі у сфері економіки, зменшуючи загальний добробут країни та кожного з її громадян.До того ж все це загрожує тотальною втратою довіри народу до влади.

Хабар — найбільш характерне, небезпечне і поширене явище, яке є не тільки посадовим злочином, а й типовим проявом корупції.Предметом даного злочину є не тільки гроші, цінні папери, інше майно, а й різні вигоди, причому в основному, звичайно ж, майнового характеру.

Вона є скрізь, де тільки водяться гроші та існують фінансові відносини.Борються з нею у всіх країнах.Правда, якщо в Україні чиновнику загрожує лише виключення з партії і переведення на іншу посаду, то в США можуть посадити на серйозний термін і оштрафувати на дуже пристойну суму.А в Китаї й зовсім за цю справу розстріл з конфіскацією.

Колишній глава Світового банку Джеймс Вольфенсон вважає, що корупція скорочує обсяг інвестицій і уповільнює економічне зростання.Через неї кошти в суспільстві розподіляються не відповідно до внесених трудового внеску, як це повинно бути в теорії, а в залежності від ступеня впливу на проходження фінансових потоків. Вольфенсон називає корупцію однією з головних причин бідності населення в країнах, що розвиваються.

Причини надзвичайного поширення корупції сьогодні досить очевидні:

·Моральна деградація суспільства, коли гроші й можливість безкарного хамства, виявилися чи не єдиними цінностями масової етичної свідомості;

·Низький морально-етичний рівень чиновника, орієнтація його на задоволення власних потреб, безвідповідальність значної частини посадових осіб, включаючи котрі обіймають найвищі посади в системі виконавчої влади.

·Незацікавленість влади в боротьбі з корупцією, тому що з корумпованим, морально деградуючим чиновником легше працювати.

·Нерозвиненість демократичних інститутів, відсутність дієвих форм соціального контролю, низька правова та політична культура, безконтрольність і свавілля з боку влади та, зокрема, правоохоронних органів, що веде до зрощення правоохоронних органів з організованою злочинністю.

·Монополізм і олігархія в економіці, продажність ЗМІ.

·Низька якість законодавства, орієнтованого не на правові, а на розпорядчі методи регулювання практично всіх сфер суспільного життя, відірваність законодавства від реальних умов суспільного життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...