• Головна
  • Кам'янчани стали частіше хворіти на кашлюк
12:02, 16 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Кам'янчани стали частіше хворіти на кашлюк

Фото:  ГО "Батьки за вакцинацію» "

Фото: ГО "Батьки за вакцинацію» "

За даний час 2019 року в місті Кам’янець-Подільському на кашлюк захворіло 10 дітей, що у порівнянні з минулим роком більше у 3,3 рази.

Захворіли діти віком від 1 року 2 місяців до 8 років, повідомляє лікар-епідеміолог Кам’янець-Подільського міськміжрайвідділу ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" Керничний О.В.

Згідно проведеного епідрозслідування 9 із 10 дітей були не щеплені проти кашлюку. Не гарантовано, що і 10-й захворілий на кашлюк щеплений (все це на сумлінні та совісті батьків та лікаря). Тоді коли ми реєстрували щорічні випадки захворювання на кашлюк, зрозуміло, що відсутність імунітету як до даної інфекції, так і дифтерії просто так не минеться.

На даний час ми практично на порозі епідемії дифтерії, та інших керованих засобами імунопрофілактики інфекцій. Так як в поточному році зросла захворюваність на кашлюк в місті Кам’янець-Подільському та Кам’янець-Подільському районі, вкотре хочу нагадати, що кашлюк – це гостре інфекційне захворювання з довготривалими приступами затяжного спастичного кашлю, ураженням дихальних шляхів, судинної та нервової систем. Джерело інфекції – виключно хвора на кашлюк людина. Збудником є кашлюкова паличка, яка малостійка в зовнішньому середовищі та розмножується на слизовій оболонці гортані, трахеї та бронхів. Інкубаційний період в середньому становить від 3 до 14 днів (максимальний 21 день). Перенесене захворювання залишає тривалий імунітет. Механізм передачі збудника – повітряно-крапельний, сезонність – весняно-літня. Розвиток хвороби можна розділити на 3 періоди. І період – катаральний.

Перші симптоми виглядають як типова гостра респіраторна вірусна інфекція з температурою та кашлем. ІІ період – спазматичний. На даній стадії кашель стає нападоподібним, набуває спазматичного характеру. Напад починається з кількох поштовхів протягом одного видиху, при вдиху виникає звук, що подібний свисту. Під час нападу у хворого набухають шийні вени, обличчя червоніє та набуває ціанотичного відтінку, з’являється вираз переляку, рот розкритий. Дані напади виникають в будь-яку пору доби.

Даний період триває 3-4 тижні. ІІІ період – розрішення. Знижується частота нападів кашлю, легше виділяється мокрота, проте кашель та слабкість зберігається протягом тривалого часу. Єдиним та дієвим методом профілактики захворювання на кашлюк – це вакцинація. Через це необхідно вжити максимальних заходів щодо профілактики (а саме максимального охоплення щепленнями осіб, підлягаючих на щеплення), заради недопущення епідускладнень.

Детальніше:"Юні кам'янчани закрили перемогами 2019 рік".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, місто змінюється на краще.
35,1%
Ні, місто занепало.
44,8%
Не визначився, як на мене ні краще, ні гірше.
20,1%
#кашлюк #інфекція #епідемія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...