• Головна
  • Ситуація з дифтерією у Кам'янці-Подільському
11:41, 30 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

Ситуація з дифтерією у Кам'янці-Подільському

Фото: "zaxid.net"

Фото: "zaxid.net"

Як повідомляє управління охорони здоров’я міської ради, станом на 25 жовтня, дітей, які захворіли на дифтерію, у Кам'янці-Подільському немає.

Щороку проводиться планова імунізація, що є основним методом профілактики захворювання.

На 2019 рік заплановано вакцинувати 814 дітей першого року життя, щеплено 589, що становить 72,4%, повідомляє прес-служба міської ради.

Заплановано ревакцинувати 825 дітей, зроблено 579 щеплень, що становить 70,2%.

Заплановано ревакцинувати у віці 6 років 998 дітей, ревакциновано 738, що становить 73,9%.

Заплановано ревакцинувати у віці 16 років 810 дітей, ревакциновано 576, що становить 71,1%.

Ситуація з дифтерією у Кам'янці-Подільському, фото-1

Колективний імунітет дітей в навчальних закладах перевищує 95%, що дає надійний колективний захист при умові, що інформація про імунізацію достовірна.

Лікар КНП "Центр ПМСД" Олексій Процков розповів кам’янчанам, як вакцинуватися від цього захворювання.

Вакцинація проти дифтерії та правця дітей від народження і до досягнення ними 18-річного віку проводиться у кабінеті щеплень міської дитячої поліклініки. Зазначені щеплення, але вже дорослому населенню від 18 років і старшим проводиться в амбулаторії №7 комунального неприбуткового підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги" у кабінеті №102 на вул. Огієнка, 20 за направленнями сімейних лікарів. Кабінет працює з понеділка по п’ятницю із 8:00 до 19:00, у суботу з 8:00 до 14:00, неділя - вихідний.

Хворіють на дифтерію нещеплені або не ревакциновані люди. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років).

Згідно з Календарем профілактичних щеплень в Україні дітям роблять щеплення комбінованою вакциною АКДП у 2, 4 та 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація, згодом ревакцинацію проводять у 6 років вакциною АДП, наступну у 16 років – АДП-М. Вакцина вводиться внутрішньом’язево.

Дорослі ж повинні ревакцинуватися (вакцинуватися повторно) кожні 10 років. Тобто якщо востаннє ви робили щеплення у 16, то першу ревакцинацію слід зробити в 26 років, другу - у 36 і так далі. Вакцинація вже за декілька років не гарантує захисту від інфікування та захворювання, але захворювання у правильно щеплених буде перебігати набагато легше, ніж у тих, хто не має щеплень. Тому так важливо вчасно проводити як вакцинацію, так і ревакцинацію.

Якщо доросла людина або дитина старша 7 років раніше не вакцинувалися від дифтерії і правця, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.

Для проведення планових щеплень необхідно звернутися до сімейного лікаря або педіатра, які після відповідного огляду і звірки даних про щеплення, приймають остаточне рішення чи необхідна Вам або Вашій дитині вакцинація. КНП "Центр ПМСД" і міська дитяча поліклініка забезпечені вакцинами та одноразовими витратними виробами медичного призначення у достатній кількості. Вакцинація проводиться безоплатно як дітям так і дорослим.

Читайте також:"Безвісті зникла 54-річна кам'янчанка"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, однозначно!
55,8%
Ні, не варто!
44,2%
#дифтерія #вакцина #здоров'я
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...