• Головна
  • Звернення батьків про поточні потреби шкіл Кам’янця-Подільського
16:36, 23 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

Звернення батьків про поточні потреби шкіл Кам’янця-Подільського

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

ГО "Батьківська Рада Камянця-Подільського" звернулася до міського голови та депутатів із питань "Задоволення поточних потреб освітніх закладів".

У зверненні повідомляється, що депутатам довірино розпоряджатися грошима платників податків. І головною проблемою більшості закладів освіти є відсутність фінансування витрат на поточні проблеми: миючі засоби, засоби дезінфекції, прибиральний інвентар, невеликі ремонти шкільного обладнання та устаткування, витратні матеріали (лампочки, папір та тонер для принтера тощо) - і ще багато-багато чого: невеликого за грошима, але вкрай необхідного для функціональної роботи навчального закладу.

Так як кошти з бюджету задля вирішення поточної проблему не надходять, а у кошторисах більшості закладів освіти ці статті витрат просто ігноруються, тому освітнім закладам доводиться звертатися за допомогою до батьків. Відповідно батьки обурюються, хоча розуміють, що школу необхідно тримати у чистоті, дезінфікувати санвузли, друкувати шкільну документацією та ін.

Це викликає законне невдоволення кам'янчан, які є платниками податків і Вашими виборцями. Громадяни цілком слушно посилаються на ст. 53 Конституції України: "... Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах...".

Формально міська влада декларує заборону примусового збирання "добровільних" внесків з батьків. Але системна відмова міської влади фінансувати поточні витрати освіти прямо провокує збирання коштів з батьків під гаслом "задоволення поточних потреб освітніх закладів"..

Батьки усіх освітніх закладів не перший рік в очікуванні порядку у розподілі коштів для шкіл та справжнього висвітлення кошторисів, а ще більше очікують, коли буде активовано пошук інших джерел фінансування, окрім батьківських.

Читайте також: "Метеорологи спростували інформацію про смог над Україною".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#батьки #освітні заклади #кошториси #Батьківська рада
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...