11:04, 22 серпня 2019 р.
Надійне джерело
На Хмельниччині обговорили плану управління відходами до 2030 року
Фото: "persha.kr.ua"
Вчора, 21 серпня, під головуванням т.в.о. голови обласної державної адміністрації Володимира Кальніченка відбулося засідання робочої групи зі сприяння розробленню проекту Регіонального плану управління відходами у Хмельницькій області. На порядок денний виносилися питання щодо стану полігонів твердих побутових відходів (сміттєзвалищ) в області та розроблення проекту Регіонального плану управління відходами в Хмельницькій області до 2030 року.
Про стан 22 місць видалення відходів в області доповідала директор Департаменту природних ресурсів та екології ОДА Тетяна Дзюблюк. Також учасники засідання обговорили питання експлуатації та дотримання правил пожежної безпеки полігонів (сміттєзвалищ), повідомляє прес-служба Хмельницької ОДА за інформацією Департаменту природних ресурсів та екології облдержадміністрації.
Начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в області Ігор Баланюк відмітив необхідність приведення діючих полігонів (сміттєзвалищ) у відповідність до вимог чинного законодавства та рекультивації полігонів експлуатація яких повинна бути припинена.
Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами – членами, з іншої сторони Україна взяла на себе зобов’язання з впровадження положень Директив ЄС у сфері управління відходами у національне законодавство, що передбачає докорінне змінення системи управління відходами та перехід до п’яти ступеневої ієрархії управління відходами та ефективної системи планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях.
З метою реалізації Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030, що визначає головні напрями державного регулювання у сфері поводження з відходами в найближчі десятиліття з урахуванням європейських підходів з питань управління відходами, затверджено Національний план управління відходами до 2030 року, який є основою для розроблення регіональних планів.
В ході засідання Тетяна Дзюблюк ознайомила присутніх із необхідністю розробки та основними завданнями Регіонального плану управління відходами у Хмельницькій області, який фактично є планом залучення інвестицій та розвитку ринку і бізнесу в області. До розробки таких регіональних планів мають бути залучені абсолютно всі учасники – місцеве самоврядування, безпосередньо громади, представники бізнесу, потенційні інвестори, міжнародні партнери, а також представники Агенції регіонального розвитку.
В свою чергу, Володимир Кальніченко наголосив на системному підході до поводження з відходами на регіональному рівні, впровадження ефективної системи сортування відходів з вилученням ресурсоцінних компонентів та їх переробкою, а також визначення місць під будівництво (технічне налаштування) регіональних полігонів (сміттєпереробних заводів), що відповідають сучасним стандартам та санітарним нормам.
Крім того, представники ТОВ "Екотех-Оіл" розповіли про сучасні технології, які можуть бути застосовані для вирішення екологічних проблем у регіоні, а саме: утилізації скотомогильників, рекультивації полігонів (сміттєзвалищ) та розчищення дна русел річок та водойм.
Читайте також:"На Кам'янеччині 100% забезпечення дітей дошкільною освітою"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:26
31 жовтня
14:05
30 жовтня
11:13
30 жовтня
19:06
29 жовтня
Оголошення
live comments feed...
Коментарі