• Головна
  • Посилено покарання за водіння у нетверезому стані
10:19, 16 липня 2019 р.
Надійне джерело

Посилено покарання за водіння у нетверезому стані

Фото: Кам'янець-Подільський міськрайонний суд

Фото: Кам'янець-Подільський міськрайонний суд

Проаналізувавши роботу Кам’янець-Подільського міськрайонного суду за перше півріччя 2019 року в частині розгляду справ про адміністративні правопорушення встановлено, що питому вагу цих справ становлять справи за ст.130 КУпАП.

Ст.130 КУпАП "Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції".

Незважаючи на суворість покарання, передбаченого чинним законодавством (штраф від 10 200 грн. до 40 800 грн. з позбавленням права керування транспортним засобом від 1 до 10 років) кількість правопорушень не меншає.

Так, за вказаний період судом розглянуто 159 таких справ, що майже відповідає кількості справ, розглянутих в аналогічному періоді 2018 року. Зважаючи на гостроту даної проблеми та враховуючи те, що нерідко водіння у п’яному вигляді призводить до трагічних наслідків, законодавець вирішив посилити відповідальність за дане правопорушення.

Так, згідно із змінами, які набудуть чинності з 01.01.2020 року керування транспортним засобом у нетверезому вигляді виведено з розряду адміністративних правопорушень та визначено як кримінальний проступок. В свою чергу, Кримінальний кодекс України доповнено статтею 286-1, яка встановлює відповідальність за водіння у нетверезому вигляді у виді штрафу від 17 000 до 51 000 грн. з позбавленням права керування транспортним засобом до 3 років.

Сподіваємось, що підвищена відповідальність вбереже водіїв, від керування у п’яному вигляді, зменшить кількість правопорушень та забезпечить безпеку на дорогах.

Читайте також: "Мешканця Кам'янеччини ув'язнено за розбійні напади на пенсіонерів"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водіння у нетверезому стані #штраф #покарання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...