15:03, 27 червня 2019 р.
Надійне джерело
На Кам'янеччині погіршилася якість питної води
Рясні опади упродовж квітня - червня цього року наробили біди, затопивши людям городи, підвали і будинки, а також вони змили увесь непотріб з полів, підвищивши рівень забруднення ґрунтових вод нітратами.
А отже, якість води у багатьох криницях і джерелах, звідки ми її беремо, настільки погіршилася, що її не можна пити і готувати на ній їжу.Така нітратна вода надзвичайно небезпечна для дитячого організму, особливо для дітей з перших місяців життя, адже може викликати так звану воднонітратну метгемоглобінемію. Це таке отруєння, внаслідок якого розвивається кисневе голодування організму, що призводить до важких наслідків і навіть смерті. Тому заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативний показник - 50 міліграмів на 1 літр води - Повідомляє завідувач Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу Ю. Магдюк.
Насамперед, це стосується дітей і вагітних жінок.До слова, забруднена нітратами вода (навіть у смертельних дозах) на вигляд – чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Але її можна використовувати виключно для прибирання приміщень, прання білизни тощо. До того ж, кип’ятіння води, забрудненої нітратами, не зменшує, а навпаки, збільшує її токсичність удвічі. Чутливі до нітратів і особи похилого віку, і хворі на анемію, і особи з захворюваннями серцево-судинної та дихальної систем.
Відповідно до цьогорічних моніторингових досліджень 87-ми зразків питної води криниць Кам’янеччини, нітратне забруднення констатоване в 52-х зразках (60%), в тому числі – в 21-му зразку води, яку споживають діти віком до 3-х років. Причому, майже в третині зразків вміст нітратів перевищує норматив в 3-7 разів!Будьте уважними до свого здоров’я та здоров’я своїх дітей.
Можливість лабораторно дослідити зразки питної води з колодязів, свердловин, зразки води до фільтра та після фільтра на показники епідемічної безпеки (мікробіологічні, паразитологічні) і санітарно-хімічні показники безпечності та якості (органолеп- тичні, фізико-хімічні, санітарно-токсикологічні, в т.ч. дослідження вмісту нітратів) надається Кам’янець-Подільським міськрайонним відділом Державної установи "Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України" (який знаходиться за адресою: с. Мукша Китайгородська, вул. Матросова, 30 А).
Причому, зразки води, яку вживають діти до 3-х років, досліджуються на показник вмісту нітратів безкоштовно. Також установою надаються консультації та послуги з проведення дезінфекції води криниць.
Читайте також: Міста Хмельниччини можуть залишитися без тепла через популістське рішення влади
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:14
3 грудня
ТОП новини
Оголошення
09:23, 27 листопада
22:23, 1 грудня
5
08:30, 26 листопада
13:25, 1 грудня
live comments feed...
Коментарі