• Головна
  • Минулого місяця Кам'янець-Подільський музей-заповідник відвідало майже 19 тис. туристів
12:25, 3 червня 2019 р.
Надійне джерело

Минулого місяця Кам'янець-Подільський музей-заповідник відвідало майже 19 тис. туристів

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

Статистика від Київстар дозволяє зробити висновки, що кількість туристів у Кам’янці щонайменше в 5 разів більша, ніж кількість відвідувачів КПДІМЗ.

У квітні 2019 р. КПДІМЗ відвідало 18 742 осіб, а кількість абонентів Київстару цього ж місяця у місті становила (не кам’янчан) 90 736, тобто в 4,8 разів більше. Якщо за 2018 рік КПДІМЗ відвідало 22 8529 осіб, то кількість туристів (абонентів Київстар) становила (приблизний річний розрахунок зроблений на основі даних Київстару за місяць квітень) близько 1 млн.

Однак тут не враховані абоненти інших мобільних операторів – Vodafone та Lifecell. Тому дані не є повними. Київстар станом на 2018 рік є найбільшим оператором мобільного зв'язку: близько 27 млн клієнтів (2017 р.). Vodafone має близько 20 млн клієнтів (станом на 2018 р.), а Lifecell – десь 11 млн клієнтів (станом на 2017 р.).

Загальна кількість абонентів у трьох операторів – близько 58 млн. А це десь на 50% більше, ніж кількість всього населення (навіть того, яке не користується мобільним зв’язком) України. Тобто одна людина може одночасно бути абонентом кількох мобільних операторів. Тому просто додати абонентів інших операторів до даних Київстар не можна. Дані будуть сильно викривлені. Необхідно використовувати спеціальну методику обрахунку, щоб одна особа (абонент кількох мобільних операторів) не рахувалася як 2 чи 3 туристи.

Відповідно до аналізу даних Київстару, найбільше внутрішніх туристів у Кам’янець приїздить з Хмельницької області (57%), Київської (10%), Чернівецької (10%) і Тернопільської (8%). При цьому поняття «турист» тут включає як туристів (мандрівник, який щонайменше одну добу перебував у місті, тобто переночував у готелі чи іншому закладі розміщення), так і екскурсантів (приїжджають на кілька годин у місто і не ночують у ньому).

Абсолютна більшість туристів перебувала в Кам’янці упродовж 1-3 днів (72%). 15% туристів перебували в місті 4-7 днів, і 13% – 8 і більше днів. На жаль, Київстар не надає даних про кількість осіб, які перебували в місті лише один день. Ця категорія включена в ширшу групу – 1-3 дні. А це не дозволяє чітко встановити кількість власне туристів і кількість екскурсантів у місті.

За віковою категорією більшість туристів, які приїздили до Кам’янця, належать до групи 20-29 років (40%) та 30-39 років (30%). Вони становлять 70% мандрівників. Особи віком 40-49 років становлять 18% туристів, а віком 50-59 років – лише 1%. Таким чином старше покоління в Україні подорожує надзвичайно мало, на відміну від країн Європи. Значна частина екскурсантів у Кам’янці – школярі, які не включені у статистичні дані Київстару.

Якщо порівнювати туристів-жінок і туристів-чоловіків, то чоловіки подорожують значно частіше. 65-73% туристів, які відвідали Кам’янець, – чоловіки, а 27-35% – жінки.

Що стосується іноземних туристів, то найбільше їх приїздить (2019 р.) з Польщі (15%), Естонії (13%), Італії (9%), Туреччини (8%) і Росії (8%).

Близько іноземців (91-95%) перебувають у місті упродовж 1-3 дні.

Інформацію отримано відповідно до угоди між Кам’янець-Подільським державним історичним музеєм-заповідником та компанією "Київстар".

Читайте також: "Студентство ПДАТУ долучилось до зльоту лідерів аграрної освіти"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#туристи #туристичний сезон #туристичний сезон 2019
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...