• Головна
  • Кам’янецький телеканал "КтркП" отримав штраф через недостатню кількість української мови у випусках новин
11:25, 5 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Кам’янецький телеканал "КтркП" отримав штраф через недостатню кількість української мови у випусках новин

Фото: "Joinfo"

Фото: "Joinfo"

4 квітня Національна рада розглянула результати позапланової виїзної перевірки ПрАТ "Кам’янець-Подільська телерадіокомпанія", м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області (логотип "КтркП"), і застосувала до компанії штрафну санкцію.

Підставою стало недотримання законодавчих вимог щодо мови ведення передач новин.

Перевірка телерадіокомпанії підтвердила порушення абзацу першого частини четвертої статті 10 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", виявлені під час  моніторингу 3 – 9 грудня 2018 року. Ця норма Закону вимагає, щоб щонайменше 75% усіх новин транслювалися в ефірі телеканалів українською мовою.

В ефірі "КтркП" у визначених законодавством проміжках часу частка передач новин державною мовою становила між 07:00 і 18:00 – 71%, між 18:00 та 22:00 – 57%. Це, згідно з абзацом третім частини одинадцятої статті 72 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", тягне за собою накладення штрафу в розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору. Для компанії це буде 810,04 грн. Повідомляє Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Штраф телекомпанія має сплатити у тридцятиденний термін із дня повідомлення Національною радою про ухвалене рішення. Також ПрАТ "Кам’янець-Подільська телерадіокомпанія" зобов’язано упродовж місяця з дня прийняття цього рішення привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Читайте також: "Смертельне ДТП поблизу Кам'янеччини"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КтркП #телебачення #мовна молітика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...