11:50, 4 лютого 2019 р.
Надійне джерело
За 2018 рік обсяги споживання газу на Хмельниччині зменшився на 7,5%
Фото: "УНН"
В минулому році ПАТ "Хмельницькгаз" протранспортував біля 670 млн.м.куб. блакитного палива, що на 7,5% менше, ніж у 2017 році. Серед усіх споживачів лише підприємства ТКЕ та релігійні організації збільшили використання енергоносія, інші категорії відчутно зменшили його споживання.
Зокрема, побутові споживачами (населення) використали менше природного газу на 9,3%, промисловість - на 12,8 %, бюджетні установи та організації - на 3,3 %. Водночас, споживання газу виробниками теплової енергії за 2018 рік зросло в порівнянні з 2017 роком на 2,% і склало 131,4 млн м куб. Відтак, і релігійні організації показали приріст споживання газу на 3,6% за рік, повідомляє прес-служба ПАТ "Хмельницькгаз".
Найбільша частка споживання газу в регіоні і надалі припадає на населення. Загалом ПАТ "Хмельницькгаз" побутовим споживачам у 2018 році доставлено 367 млн куб. м блакитного палива, що становить 55 % від загального обсягу.
Відтак, на значне зменшення обсягів споживання газу в минулому році вплинула як висока вартість та недоступність споживачеві блакитного палива, так і зменшення числа субсидіантів. Крім того, отримувачі субсидій, теж почали економніше використовувати енергоносій в зв’язку із зменшенням державою соціальних норм та, відповідно, виділених сум державної допомоги.
Тенденція до зменшення обсягів споживання газу зберігається, що, в свою чергу негативно позначається на підтримці в належному технічному стані газотранспортної системи області протяжністю понад 17 тис. км., - зауважує комерційний директор ПАТ "Хмельницькгаз" Олександр Надольний. – Адже нам критично не вистачає коштів, що надходять з тарифу на розподіл на виконання всіх першочергових заходів. Відтак, з 71 коп., з протранспортованого 1 куб.м. газу, "Хмельницькгаз" також не може виплачувати достойну зарплату працівникам та стримати масовий відтік кваліфікованих спеціалістів. Тому наша зарплатня є значно нижчою середньої по промисловості області та по Україні вцілому.
Відтак тариф, затверджений державним регулятором НКРЕКП ще у 2016 році, не дозволяє в повній мірі виконувати ліцензовану діяльність оператору ГРМ і тягне за собою як накопичення боргів перед іншими учасниками газового ринку, так і неможливість повноцінного функціонування та забезпечення професійними спеціалістами.
Читайте також:"Хто володіє землею в Україні: гендерна мапа регіонів"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
На який подарунок очікуєте у День святого Валентина?
проголосувало 19 відвідувачів
Квіти
10,5%
Освідчення в коханні
5,3%
Романтичну вечерю
42,1%
Пропозицію руки і серця чи коштовні подарунки
10,5%
Я не очікую на подарунок, бо не святкую це свято
31,6%
Останні новини
18:38
Вчора
15:39
Вчора
08:51
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
16:10, 4 вересня
09:15, 4 вересня
09:15, 4 вересня
09:15, 4 вересня
09:15, 4 вересня
live comments feed...
Коментарі