• Головна
  • Містам хочуть заборонити тримати кошти на депозитах
12:40, 30 січня 2019 р.
Надійне джерело

Містам хочуть заборонити тримати кошти на депозитах

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

23 січня Уряд прийняв постанову "Про внесення змін до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках", якою заборонив до кінця 2019 року розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду місцевих бюджетів на депозитних рахунках.

Проект був підготовлений Міністерством фінансів України.

"Кошти, що зараховуються до загального фонду місцевих бюджетів, не працюють на мешканців місцевих громад (у вигляді підтримки, заходів, надання більш якісних послуг),натомість накопичуються та відволікаються на тривалий час бюджетного процесу", - аргументує міністерство мотивацію заборони.

Проте таким рішенням урядовці вчинили для місцевого самоврядування "ведмежу послугу", адже заборона розміщення коштів не сприятиме наявності більшої кількості грошей громадах, а навпаки, позбавить їх можливості отримувати доходи від відсотків за депозитами.

Проблеми, що викличе таке рішення Уряду, перерахував виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

За його словами, заборона розміщувати кошти на депозитах для уряду означає можливість витрачати їх на власні потреби, перекривати касові розриви бюджету.

"Якщо вся ця грошова маса буде спрямована на "проїдання", то це пришвидшить інфляцію", - каже Слобожан.

Аналогічний ефект буде, якщо місцеві органи влади почнуть витрачати ці кошти на поточні потреби.

"Відтепер місцеві органи влади не зможуть акумулювати кошти на реалізацію великих інфраструктурних проектів. Постраждають, насамперед, державні банки, у яких міста тримали свої депозити", - додає він.

Окрім всього, така позиція міністерства ставить під загрозу реалізацію проектів на умовах співфінансування, адже відтепер у місцевих бюджетів не буде коштів на свій внесок на рівні з державою.

Окрім того, експерти Асоціації міст наголошують, що заборона містить ряд суперечностей та порушень:

  • зміст прийнятих змін не узгоджується з нормами Бюджетного кодексу України (частина восьма статті 16 БКУ), який не обмежує розміщення тимчасово вільних коштів загального фонду місцевих бюджетів на депозитах;
  • постанова обмежує право органів місцевого самоврядування самостійно розпоряджатися їх власними доходами, яке визначене статтею 64 Бюджетного кодексу, статтею 60 та частиною 2 статті 70 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Саме тому, на думку експертів, таке рішення треба відмінити. У свою чергу, Прем’єр-міністр дав доручення головним розробникам разом із секретаріатом Кабміну "доопрацювати та оформити прийняті акти (і цей проект постанови включно) згідно з регламентними вимогами".

Читайте також: "У Кам'янці шукають найромантичнішу історію кохання"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#депозити #міські депозити #банк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...