• Головна
  • Децентралізація в дії: Староушицька ОТГ звітує про перший рік роботи
16:14, 18 січня 2019 р.
Надійне джерело

Децентралізація в дії: Староушицька ОТГ звітує про перший рік роботи

Фото: Староушицька ОТГ

Фото: Староушицька ОТГ

Уже рік пройшов, як розпочала свою роботу новостворена Староушицька селищна об’єднана територіальна громада.

І саме 4 січня 2018 року відбулася перша сесія VII скликання, де урочисто до своїх обов’язків голови приступив Тимчук Анатолій Сергійович. Саме йому жителі всієї громади довірили керівництво селищною радою. Першим завданням стало налагодження роботи всіх структур, повідомляє прес-служба Староушицької ОТГ.

Голова Анатолій Тимчук звітує про зроблене та окреслює перспективи майбутнього.

"Децентралізація — це передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Так, щоб якомога більше можливостей мали органи управління, які ближче до людей, де найуспішніше реалізуються ідеї децентралізації.

Децентралізація — закономірна реформа, якщо країна обирає шлях прогресу. Польща, Словаччина, Литва, Латвія, Естонія, скандинавські країни — усі вони пройшли через таку реформу, що дало поштовх економіці, соціальному розвитку цих країн, особливо їхніх сільських територій. Запитайте у представників цих країн скільки років вони йшли до того рівня життя, яке ми бачимо сьогодні. І вони дадуть вам відповідь: 10–15 років не менше! Адже найважливіше в перші роки створення громад організувати роботу на місці, донести до жителів громади всі переваги об’єднання.

Ще на початку впровадження реформи децентралізації в нашій громаді було набагато більше скептиків, аніж оптимістів. Проте сьогодні Староушицька ОТГ доводить, що процес децентралізації проходить успішно і приносить вагомі успіхи. Можна бачити те, як змінилися наші парки, запрацювала техніка на дорогах громади. Було частково проведено поточні та капітальні ремонти доріг. І на цьому зупинятися не будемо.

Звісно із новою освітньою реформою, та великим дефіцитом освітньої субвенції прийшлось провести оптимізацію освітньої мережі і в даний час працюють 3 ліцеї. Проте навчання усіх учнів громади у 2018 році стало кращим завдяки тому, що селищна рада придбала новий шкільний автобус, в ліцеях розпочала поновлювати дидактичні матеріали, закупила мультимедійне обладнаня. За цей рік в ліцеях замінено 31 вікно. За стандартами НУШ укомплектовані перші класи. Запитайте дітей – чи тепло зараз в школі?- Мабуть ні для кого не секрет, що вперше за багато років вони вже не мерзнуть. Для учнів організований безкоштовний підвіз на олімпіади. І саме тут заслуга керівництва громади.

Для забезпечення ефективної реалізації реформи сільської медицини було закуплено та передано у користування ноутбуки та комп’ютерне обладнання для Староушицької амбулаторії загальної практики сімейної медицини.      Також було розпочато роботи по капітальному ремонту мереж водопостачання в смт Стара Ушиця, адже проблема якісного водопостачання для місцевих мешканців залишається актуальною надалі.

Дуже складним було завдання реформування комунального підприємства в Старій Ушиці, адже воно було із великими боргами та в жалюгідному стані. І з цим завданням керівництво громади справилось. Завдяки розробленій програмі підтримки підприємства, зміні його керівництва воно вже вдало налагоджує свою діяльність. Ось уже на днях в нашій громаді з’явиться новенький трактор з комплектуючим обладнанням, який буде передано в користування для комунального підприємства «Відродження».      За цей рік відбулися значні зміни на краще, але це тільки початок."

Читайте також:"У Кам'янці провели понад півтисячі перевірок цільового використання виплат на дітей"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Староушицька ОТГ #громада #звіт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...