• Головна
  • Встановлення факту народження на тимчасово окупованій території
13:24, 10 грудня 2018 р.
Надійне джерело

Встановлення факту народження на тимчасово окупованій території

Картинка: мережа Інтернет

Картинка: мережа Інтернет

Підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я документи, що підтверджують факт народження.

Але Наказом Міністерства юстиції України від 17 червня 2014 року № 953/5 "Про невідкладні заходи щодо захисту прав громадян на території проведення антитерористичної операції" тимчасово припинено доступ до Єдиних та Державних реєстрів на цій території та тимчасово призупинено проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів, їх поновлення та анулювання тощо до закінчення антитерористичної операції.

Тобто, медичні свідоцтва про народження та безпосередньо самі свідоцтва про народження, видані на окупованій території, не мають юридичної сили.

Але згідно вищевказаного Наказу МЮУ, ви маєте право провести зазначені дії щодо державної реєстрації народження дитини у будь-якому відділі державної реєстрації актів цивільного стану, що знаходиться за межами вказаної території.

За відсутності документа належної форми, необхідно встановити факт народження особи в судовому порядку.

Хто може звернутися до суду?

Відповідно до ст. 257-1 Цивільного процесуального кодексу України, заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.

Які вимоги до заяви?

Статтею 258 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що у заяві повинно бути зазначено:

  • який факт заявник просить встановити та з якою метою;
  • причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
  • докази, що підтверджують факт.

Які докази слід додати?

Згідно зі статтею 57 Цивільного процесуального кодексу України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів.

Для підтвердження факту народження дитини батьки можуть подати письмові свідчення очевидців, у т.ч. людини, яка приймала пологи. Варто також подавати, якщо це можливо, довідку від лікаря чи інші медичні документи.

Як швидко суд має розглянути таку заяву?

Справи про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.

Що зазначається в рішенні суду?

У рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.

У рішенні про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, зокрема, має також бути зазначено встановлені судом дані про дату і місце народження особи, про її батьків.

Що робити після ухвалення рішення?

Ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню, а його копія видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження особи.

Тобто, Ви можете безпосередньо звернутися з копією судового рішення до РАЦСу, який має провести державну реєстрацію народження та видати на його підставі відповідне свідоцтво.

Консультація підготовлена в рамках "Всеукраїнського тижня права", фахівцями Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Читайте також:"Визначено переможців I етапу конкурсу "Учитель року-2019"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Де плануєте провести Новорічну ніч?
проголосували 64 відвідувачів
Вдома із сім'єю.
75,0%
В ресторані.
9,4%
За кордоном.
7,8%
На курортах України.
0,0%
Піду на гостину до рідних, близьких, друзів.
4,7%
Біля головної ялинки міста.
3,1%
#окупована територія #реєстрація #діти #народження
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...