• Головна
  • Кам'янчани обговорили "Роль громадян у політичних реформах"
15:48, 15 листопада 2018 р.
Надійне джерело

Кам'янчани обговорили "Роль громадян у політичних реформах"

Кам'янчани обговорили "Роль громадян у політичних реформах"

Які кроки варто зробити кожній зі сторін, влада-громада, аби реформи в Україні відбулися. На це запитання відповідали у Кам’янці-Подільському на марафоні "Роль громадян у політичних реформах".

Головною метою було підвищити роль громадян у політичних реформах та налагодити діалог між виборними особами, політичними партіями та громадянами.

Відповідали на запитання від громадян міжнародні та вітчизняні експерти у сфері національних реформ, представники аналітичних центрів, громадянського суспільства, активісти, а саме:

  • Остап Єднак - народний  депутат України;
  • Юрій Ануфрієв - голова Комітету виборців України у Хмельницькій області;
  • Сергій Адаменко - аналітик центру "Ейдос";
  • Руслана Величко - менеджер з комунікацій громадської мережі "ОПОРА";
  • Будурович Михайло - регіональний координатор ВІ "Активна Громада" у м. Кам'янець-Подільський.

Увесь процес дискусій та цікавих розмов координувала та модерувала - Олександра Гліжинська (Скиба) - заступниця голови Інституту "Республіка", тренерка, коуч.

Під час дискусії народний  депутат України Остап Єднак звернувся до молоді та закликав до активного діалогу: « Ви - присутні на заході, чомусь сюди прийшли, які у вас думки щодо реформ та політики в Україні?» Після чого він побажав більшого запиту від громадян, аби виборча реформа все ж відбулася.

У той же час Сергій Адаменко поділився дослідженнями щодо політичного фінансування:

Державне фінансування партій громадянам коштує 14 грн на рік - це незначна плата за прозорість і підзвітність партій. За останній квартал 2018 року подали свої звіти 278 партій з 352.

Менеджер з комунікацій ГМ "ОПОРА" Руслана Величко у своєму виступі зазначила, що найбільшим шкідником у проведенні реформ та країни загалом є популізм.

Михайло Будурович – регіональний координатор "Активної Громади" поділився зі всіма присутніми:

Найбільшим нашим завданням, зокрема і у Кам’янці-Подільському  - це сформувати громадянське суспільство та політичну культуру.

Після чого відбулася  робота в групах за форматом Волта Діснея щодо розробки бачення та плану дій впровадження політичних реформ на місцях. Присутні обрали 2 реформи – антикорупційну та фінансування політичних партій. У досить цікавих ролях "мрійників", "критиків" та "реалістів" громадськість, студенти та представники політичних партій напрацювали різні та в деяких моментах непередбачувані сценарії та плану дій долучення до політичних реформ. 

Фото: Василь Кобильник Фейсбук

Нагадуємо Кам’янець-Подільський був 19 містом з 30 українських міст, де відбуваються місцеві та регіональні форуми, на основі яких Інститут "Республіка" сформує дорожню карту впровадження реформ як на місцевому, так і національному рівнях.

Марафони проходитимуть в межах проекту «Активна Громада: право вибору», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Читайте також:"Освіта: Що школам та університетам чекати від бюджету-2019"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Активна громада #марафон #політика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...