• Головна
  • Хто кого і за що кусає: на Кам'янеччині зареєстровано майже 200 випадків покусаних людей
13:57, 15 листопада 2018 р.
Надійне джерело

Хто кого і за що кусає: на Кам'янеччині зареєстровано майже 200 випадків покусаних людей

Хто кого і за що кусає: на Кам'янеччині зареєстровано майже 200 випадків покусаних людей

Як не прикро в місті Кам’янець-Подільському та Кам’янець-Подільському районі щорічно збільшується кількість людей травмованих від покусів тварин.

Так за 10 місяців 2018 року було зареєстровано 194 звернення людей в травматологічні пункти з приводу покусів (151 випадок в місті та 43 випадки людей травмованих тваринами у сільській місцевості), повідомляє лікар-епідеміолог Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" О. Керничний.

Як не дивно, але значну кількість покусів людей здійснюють їх домашні улюбленці – собаки та коти. Так майже 56% всіх покусів здійснили домашні собаки (покусаних 109 осіб) та 13% (26 покусаних) домашні коти.

Не зрозуміло, чи люди знущаються над своїми улюбленцями, чи вважають себе незамінними годувальниками, яким звірі мають беззаперечно підпорядковуватись?

За даний період не витримало чи знущань, а може й зайвої уваги людей, два хом’яки, одна домашня лисиця, дві білки, один їжак, три польові миші, одна нутрія. Як ми бачимо, що вищеперераховані звірі важко піддаються дресируванню, через що здійснили свою природню реакцію на "любов" людини.

Не можна напевно залишати поза увагою і бродячих тварин, особливо міських. Так за 10 місяців 45 бродячих собак та три бродячі коти здійснили напад на громадян міста та району.

В поточному році випадки сказу підтвердженні на Кам’янеччині у двох тварин: у собаки в с. Рогізна та у лисиці в с. Супруньківці. Відповідно до діючого законодавства 50-ти особам із 194 покусаних призначено щеплення проти сказу.

Що ж таке сказ?

СКАЗ – особливо-небезпечне інфекційне захворювання спільне для людей та тварин. Захворювання характеризується важким ураженням центральної нервової системи і закінчується смертю.

Джерелом збудника сказу є хворі на сказ тварини, які виділяють вірус із слиною через покуси, ослинення, подряпини.

Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки – втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність, вдень з’являються в населених пунктах, в місцях випасу та утримання худоби, нападають на людей та тварин.

Основним джерелом вірусу сказу в Україні є лисиця червона. Потенційним джерелом розповсюдження є собаки та коти (особливо бездоглядні).  Для того, щоб захистити себе від захворювання, необхідно дотримуватись слідуючих правил:

  • уникати контакту із бездомними та дикими тваринами;
  • вживати заходів недопущення диких хижаків до місць утримання свійських тварин.

Що ж робити, коли вас покусала тварина?

Ні в якому випадку не вбивати тварину яка нанесла покус, так як за нею необхідне спостереження на протязі 10 днів відповідними службами; рану необхідно промити мильним розчином, краї рани обробити розчином спирту або йоду, накласти стерильну пов’язку; своєчасно звернутися за медичною допомогою для вирішення питання щодо необхідності проведення антирабічних щеплень.

Пам’ятайте, що сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити. Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких.

Читайте також:"Освіта: Що школам та університетам чекати від бюджету-2019"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#укуси #дикі тварини #статистика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...